Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Jak chutná Rozmačkané ego se slaninou?

Jak chutná Rozmačkané ego se slaninou?

05. 02. 2018

Novou knihu, na dřeň upřímnou a optimistickou, si pro čtenáře a (především) čtenářky nachystala Lenka Požárová . V novince Rozmačkané ego se slaninou  se seznámíme s živelnou čtyřicátnicí a autorkou kuchařek Nelou, která má talent kombinovat chutě a komplikovat si život. Nikdy ale neztrácí humor a chuť k jídlu.

Nela nechává v Praze své životní jistoty a se slušnou dávkou rebelství i odvahy se odstěhuje do Norska a následně na anglický venkov pracovat jako servírka. Do cesty se jí pletou svérázní hosté a neobyčejní muži. Včetně Colina Firtha!

Se svou hrdinkou Nelou má Lenka Požárová nemálo společného. Poté, co opustila jistoty profese daňové poradkyně, vydala odvážnou edici zapálených kuchařek. Ta byla ve své době zjevením a poprvé v české historii byla oceněna i prestižní zahraniční cenou. V roce 2010 se Lenka vrhla také na psaní beletrie, vydala knihu Jak jsem proje(d)la svět a v roce 2014 jí v nakladatelství Motto vyšle úspěšný román Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice .

„Život mi občas vnáší do života neřád. Naprosto nepředvídaný, často ulítlý a divoký. A já jsem se jím rozhodla nechat unášet. Jsem zvědavý pozorovatel a k tomu mě baví psát. Mé knížky jsou inspirované tím, co jsem zažila a mají neobvyklou dávku upřímnosti. Nikdy si nedělám moc osnovu, o čem budu psát, prostě jsem si poslední léto sedla a začala. A nedokázala přestat, dokud to prýštilo,“ říká o své nové knize Lenka Požárová.

A komu je vlastně určena?   

„Tomu, koho baví cestovat, ochutnávat, milovat a odmlouvat. Spíš ženám, ale i muže může bavit číst řádky z pohledu ženy. Věk nerozhoduje, od puberťaček po seniorky, každá se v tom může najít,“ upřesňuje svérázná autorka. 

Zprávy z redakce

14. 05. 2018

Protože romantiky není nikdy dost...

Pokud patříte k těm, kdo si rádi vychutnají krásný romantický příběh, ve kterém to zkrátka nemůže... [více]

02. 05. 2018

Přijďte na Svět knihy 2018!

Od 10. do 13. května bude Praha žít jen a jen knihami. Na pražském Výstavišti totiž proběhne 24.... [více]