Úvod > O nás > Redakce

Romana Přidalová

programová ředitelka

 

Absolventka VŠE, založila nakladatelství Motto na konci roku 1990. Od mládí milovala čtení knih a původně chtěla vydávat pár psychologických knih, které nechtěl vydat žádný český nakladatel (Konečně přes čtyřicet, Ženy, které příliš milují, …). I přes to, že ji mnoho lidí od myšlenky založit nakladatelství zrazovalo a mělo pro to pádné důvody, Romana to neřešila a tak za 20 let vydala přes 800 knih a objevila a prosadila spoustu nových autorů (Halina Pawlowská, Barbara Nesvadbová, Ivanka Devátá …). Po dvaceti letech činnosti usoudila, že je čas předat řízení a chod firmy větším odborníkům a sama se věnuje tomu, co jí jde nejlépe – vyhledává nové autory a hýčká si stávající. Práce jí baví, proto i ve svém volném čase dělá to, co má nejradši – čte :).

 

E-mail: booksmotto.cz

 

Tereza Macibobová

šéfredaktorka

 

Odmala tíhla k přírodě a čtení se zpočátku spíš bránila, snad proto dostala ve druhé třídě jako jediná dvojku z češtiny. Do světa psaných příběhů ji zavedli až Mach s Šebestovou, ale pak už od něj nebyla k odtržení. Studium bohemistiky na FF UK si zvolila přímo se záměrem stát se nakladatelskou redaktorkou a splnit si tak svůj sen, v němž se záliba snoubí s prací. Ještě před absolutoriem nastoupila do Motta a v lednu 2016 se sem po několikaleté přestávce, vyplněné dětmi a posléze literaturou odbornou, vrátila, tentokrát na pozici šéfredaktorky.

 

E-mail: tereza.macibobovaalbatrosmedia.cz 

 

Jana Drápalíková

literární redaktorka

 

Absolventka historie na FF UK propadla knihám už v útlém věku. V osmi letech zarážela své okolí četbou F. L. Věka, velice brzy však zapadla do normálu vášní pro Tři mušketýry. Lavinovitě pak hltala díla nejrůznějších autorů a do dnešních dnů si uchovala lásku k románům Jane Austenové. Po dlouhých letech v nakladatelství, kde pracovala v oboru non-fiction, přešla do nakladatelství Motto, aby si konečně mohla po libosti číst.

 

E-mail: jana.drapalikovaalbatrosmedia.cz

 

Sylvie Drkošová

literární redaktorka

 

Jelikož celé své dětství strávila zanořená v knihách, nebylo žádným překvapením, když svou vysokoškolskou dráhu zasvětila studiu češtiny a literatury na FF UK. Od chvíle, kdy v rámci školní praxe přičichla k redakční práci, věděla, že chce jednoho dne pracovat v nakladatelství, nadále se obklopovat knížkami a hledat ty nejlepší příběhy. Usmálo se na ni štěstí a svůj sen si tak momentálně plní prací v redakci nakladatelství Motto, přičemž stále doufá, že jednoho dne objeví novou Betty MacDonaldovou.

 

E-mail: sylvie.drkosovaalbatrosmedia.cz 

 

Eva Brožová

literární redaktorka

 

Jedna z nejhezčích vzpomínek z dětství: pod nohama křupe sníh, v domech svítí světla a malá Eva s maminkou táhnou sáňky, na kterých je velká taška plná knížek. Jdou do knihovny a ona se nemůže dočkat, až se vrátí domů s novým nákladem, sedne si do křesla a bude číst a číst a číst. Vášeň pro knížky jí vydržela během studia na střední a vysoké škole (i přes povinnou četbu :) ), takže zcela přirozeně směřovala k zaměstnání, kde se s nimi bude moct každý den setkávat… Dlouho se věnovala překladům beletrie a nyní pracuje jako redaktorka v nakladatelství Motto.<o:p></o:p>

 

E-mail: eva.brozovaalbatrosmedia.cz 

Zprávy z redakce

21. 03. 2017

Všechno nejlepší, Halino! ♥

„Každý večer se zmítám v depresích, jak děsně vypadám, a slibuju si, že od rána s dietou hned... [více]

27. 02. 2017

Nevíte, co číst? Zkuste Jmenuji se Lucy Bartonová

Vydali jsme výjimečnou knihu oceňované autorky Elizabeth Stroutové – román Jmenuji... [více]