Úvod > O nás > Redakce

Romana Přidalová

programová ředitelka

 

Absolventka VŠE, založila nakladatelství Motto na konci roku 1990. Od mládí milovala čtení knih a původně chtěla vydávat pár psychologických knih, které nechtěl vydat žádný český nakladatel (Konečně přes čtyřicet, Ženy, které příliš milují, …). I přes to, že ji mnoho lidí od myšlenky založit nakladatelství zrazovalo a mělo pro to pádné důvody, Romana to neřešila a tak za 20 let vydala přes 800 knih a objevila a prosadila spoustu nových autorů (Halina Pawlowská, Barbara Nesvadbová, Ivanka Devátá …). Po dvaceti letech činnosti usoudila, že je čas předat řízení a chod firmy větším odborníkům a sama se věnuje tomu, co jí jde nejlépe – vyhledává nové autory a hýčká si stávající. Práce jí baví, proto i ve svém volném čase dělá to, co má nejradši – čte :).

 

E-mail: booksmotto.cz

 

Tereza Macibobová

šéfredaktorka

 

Odmala tíhla k přírodě a čtení se zpočátku spíš bránila, snad proto dostala ve druhé třídě jako jediná dvojku z češtiny. Do světa psaných příběhů ji zavedli až Mach s Šebestovou, ale pak už od něj nebyla k odtržení. Studium bohemistiky na FF UK si zvolila přímo se záměrem stát se nakladatelskou redaktorkou a splnit si tak svůj sen, v němž se záliba snoubí s prací. Ještě před absolutoriem nastoupila do Motta a v lednu 2016 se sem po několikaleté přestávce, vyplněné dětmi a posléze literaturou odbornou, vrátila, tentokrát na pozici šéfredaktorky.

 

E-mail: tereza.macibobovaalbatrosmedia.cz 

 

Jana Drápalíková

literární redaktorka

 

Absolventka historie na FF UK propadla knihám už v útlém věku. V osmi letech zarážela své okolí četbou F. L. Věka, velice brzy však zapadla do normálu vášní pro Tři mušketýry. Lavinovitě pak hltala díla nejrůznějších autorů a do dnešních dnů si uchovala lásku k románům Jane Austenové. Po dlouhých letech v nakladatelství, kde pracovala v oboru non-fiction, přešla do nakladatelství Motto, aby si konečně mohla po libosti číst.

 

E-mail: jana.drapalikovaalbatrosmedia.cz

 

Sylvie Zbraňková

literární redaktorka

 

Jelikož celé své dětství strávila zanořená v knihách, nebylo žádným překvapením, když svou vysokoškolskou dráhu zasvětila studiu češtiny a literatury na FF UK. Od chvíle, kdy v rámci školní praxe přičichla k redakční práci, věděla, že chce jednoho dne pracovat v nakladatelství, nadále se obklopovat knížkami a hledat ty nejlepší příběhy. Usmálo se na ni štěstí a svůj sen si tak momentálně plní prací v redakci nakladatelství Motto, přičemž stále doufá, že jednoho dne objeví novou Betty MacDonaldovou.

 

E-mail: sylvie.drkosovaalbatrosmedia.cz 

 

Diana Štelová

literární redaktorka

Od ponocování s knížkou pod peřinou a pátrání po pokladech v rodinných knihovnách neměla daleko ke studiu literatury a literární vědy na filozofické fakultě, kde si zároveň vyzkoušela redakční práci, což rozhodlo o jejím budoucím profesním směřování. Ani v akademickém světě ji neopustila vřelá náklonnost ke čtení pro ženy a obojí se nyní šťastně zúročilo v pozici redaktorky Motta, kde si nejvíc užívá skvělé příběhy, jež pomáhá přivádět na svět.

 

E-mail: diana.stelovaalbatrosmedia.cz

Petra Šobrová

literární redaktorka

Už jako malá měla ráda vůni a ticho v knihovnách, odkud si odnášela spoustu knížek, které sotva unesla v aktovce na zádech. A tak se po střední ekonomické škole rozhodla pro studium českého jazyka a literatury. Pěl let pracovala jako redaktorka odborné literatury a po rodičovské dovolené nastoupila do nakladatelství Motto, kde se může věnovat svému koníčku a číst báječné příběhy o ženách pro ženy.

E-mail: petra.sobrovaalbatrosmedia.cz

Zprávy z redakce

30. 11. 2018

Předvánoční autogramiáda Markéty Lukáškové pokračuje

Autorka knih Losos v kaluži a Panda v nesnázích pokračuje ve své předvánoční autogramiádě. Kromě... [více]

30. 11. 2018

Autogramiáda Haliny Pawlowské v Brně

Oblíbená autorka Halina Pawlowská se 30. listopadu setká se svými čtenáři v KNIHCENTRUM CAFFÉ V OC... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím