Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Čtení beletrie zlepšuje vztahy mezi lidmi

Čtení beletrie zlepšuje vztahy mezi lidmi

11. 08. 2015

Podle nejnovějšího britského průzkumu napomáhá pravidelná četba beletristických knih rozvoji mezilidských vztahů. Prokazatelně totiž u čtenářů posiluje schopnost empatie.

Pro ty, kdo beletrii věnují čas pravidelně a dlouhodobě, plynou z tohoto koníčku na základě průzkumu i další benefity, jako je méně stresu a nižší pravděpodobnost deprese, vyšší sebevědomí a kvalitnější spánek. (Novinky.cz)

Pro váš kvalitnější spánek proto vybíráme ty nejlepší beletristické kousky, jak zahraniční tak od našich českých autorů.

Pokud toužíte po vyšším sebevědomí, neměli byste v k nihkupectví přehlédnout novou knihu Báry Šťastné Jak jsem sebrala odvahu.  Proti depresím by mohla pomoci vtipná kniha Srdcový kluk , popisuje jak domácí mazlíček zabránil rozvodu svých pánů. A před spaním trochu napětí prostřednictvím Promlčení  - první díl nové detektivní série od držitele ceny za nejlepší českou detektivku.

Zprávy z redakce

03. 09. 2018

Čtyři zářijové večery s Mottem

Chcete s námi strávit čtyři večery v řadě? Moc rádi vás uvidíme! Pište si do kalendářů:18. září... [více]

01. 08. 2018

Se skleničkou vína lze přežít všechno – i mateřství!

Chcete vědět, co si mámy opravdu myslí o každodenním rodinném životě? Oblíbená skotská blogerka a... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím