Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Jak jsme pokřtili Laskonky

Jak jsme pokřtili Laskonky

13. 11. 2016

V pondělí 7. listopadu vplula na knižní pulty nová kniha Barbary Nesvadbové Laskonky. A to doslova! Slavnostně jsme ji totiž pokřtili během plavby lodí po Vltavě. Na palubě nemohli kromě autorky chybět také vzácní hosté - herci Marek Vašut a Jitka Čvančarová, spisovatel Michal Viewegh a samozřejmě popartový umělec Pasta Oner, který Laskonkám vtiskl nevšední a překvapivé výtvarné pojetí.

Proč si neustále obouváme boty, které nás vždycky tlačily? Může existovat nevěra, která nezraňuje? Opravdu lze mít sex bez závazků? A kdy přijde po střídavé péči i střídavá povinnost a role rodičů se tak konečně vyrovnají? I na to se ve svých hořkosladkých textech ptá jedna z nejoblíbenějších českých spisovatelek Barbara Nesvadbová, jejíž Laskonky jsme právě teď vydali.

Výrazné grafické pojetí knihy, které čtenáře rozhodně ohromí, má na svědomí Pasta Oner. „Moje přítelkyně, galeristka Olga Trcková, mne vzala do Pastova ateliéru a byla to symbióza na první dobrou. Jeho artobjekty v sobě mají černý humor, sex-appeal i nadsázku. A navíc říkal, že četl mé texty, ještě než jsme se seznámili. Takových mužů moc neznám, takže rozhodnutí požádat ho o spolupráci bylo jasné," říká Barbara Nesvadbová a dodává, že Laskonky si s grafickým zpracováním Pasty Onera tolik rozumí, protože stejně jako jeho tvorba jsou plné nadsázky a ironie.


Zprávy z redakce

03. 09. 2018

Čtyři zářijové večery s Mottem

Chcete s námi strávit čtyři večery v řadě? Moc rádi vás uvidíme! Pište si do kalendářů:18. září... [více]

01. 08. 2018

Se skleničkou vína lze přežít všechno – i mateřství!

Chcete vědět, co si mámy opravdu myslí o každodenním rodinném životě? Oblíbená skotská blogerka a... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím