Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Jak vyzrát na zimní večery? S Laskonkami

Jak vyzrát na zimní večery? S Laskonkami

02. 11. 2016

Proč si neustále obouváme boty, které nás přece vždycky tlačily? Může existovat nevěra, která nezraňuje? Opravdu lze mít sex bez závazků? A kdy přijde po střídavé péči i střídavá povinnost a role rodičů se tak konečně vyrovnají? I na to se ve své nové knize Laskonky ptá jedna z nejoblíbenějších českých spisovatelek Barbara Nesvadbová. Její trefné povídky doplněné netradičními ilustracemi Pasty Onera, jednoho z nejvýraznějších představitelů současné české umělecké scény, se objeví na knižních pultech 7. listopadu.

Barbara Nesvadbová v roce 1997 debutovala knihou Řízkaři, následovaly tituly BestiářŽivot nanečistoPohádkářBrusinkyBorůvky, PřítelkyněPralinkyGarpíškoviny a Tři maminky a tatínek. Je autorkou námětu a spoluautorkou scénářů k filmům Bestiář Pohádkář.

Laskonky, krátké povídky o nešťastné zamilovanosti a šťastných flirtech, jsou ideálním čtením pro dlouhé zimní večery. Lehce nahořklé texty reflektují osudy současných žen, v povídkách mnoho čtenářek pozná sebe nebo své blízké. „Laskonky jsou vtipnou knížkou, ale tak trochu jako smutný klaun. I proto si tak rozumí s nevšedním grafickým zpracováním. Stejně jako tvorba Pasty Onera jsou plné nadsázky a ironie," říká o svých povídkách autorka.

Výrazné a velmi netradiční grafické pojetí, které čtenáře rozhodně ohromí, má na svědomí popartový umělec vycházející z graffiti a street artu – Pasta Oner. „Moje přítelkyně, galeristka Olga Trcková, mne vzala do Pastova ateliéru a byla to symbióza na první dobrou. Jeho artobjekty v sobě mají černý humor, sex-appeal i nadsázku. A navíc říkal, že četl mé texty, ještě než jsme se seznámili. Takových mužů moc neznám, takže rozhodnutí požádat ho o spolupráci bylo velmi jasné," říká Barbara Nesvadbová.

Dílo Pasty Onera svým charakteristickým způsobem reflektuje a ironizuje současnou popkulturní společnost. Tradiční témata fascinace světem bohatství, sexu, víry, luxusních značek a spotřební krásy zařazuje autor do nového a aktuálního kontextu kybernetické společnosti, světa exponenciálně rostoucí rychlosti přenosu informací a klipové estetiky každodenního prožívání.

Oslaďte si dlouhé zimní večery...

Zprávy z redakce

03. 09. 2018

Čtyři zářijové večery s Mottem

Chcete s námi strávit čtyři večery v řadě? Moc rádi vás uvidíme! Pište si do kalendářů:18. září... [více]

01. 08. 2018

Se skleničkou vína lze přežít všechno – i mateřství!

Chcete vědět, co si mámy opravdu myslí o každodenním rodinném životě? Oblíbená skotská blogerka a... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím