Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Jiřina Bohdalová slaví 85.narozeniny!

Jiřina Bohdalová slaví 85.narozeniny!

06. 05. 2016

Třetího května oslavila krásné osmdesáté páté narozeniny Jiřina Bohdalová. A my jedné z našich nejpopulárnějších hereček přejeme vše nejlepší! Hodně štěstí, zdraví, ještě mnoho filmů a pohádek, a ať její tajemný zdroj výjimečnosti a neutuchající energie nikdy nevyprchá! 

O "Bohdalce" už bylo popsáno nespočet listů papíru, jak o ní a jejím humoru, tak o její závratné kariéře. Ve filmu, ve kterém se poprvé objevila v šesti letech, se dokázala proměnit ve femme fatale, usedlou manželku, ale i pohádkovou babičku. Za roli v pohádce Nesmrtelná teta a Fany získala Českého lva za Nejlepší ženský výkon v hlavní roli. Jiřina Bohdalová je také držitelkou Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v oboru činohra.

Jejím hlasem promluvilo nespočet postaviček, kterým vdechla život. Například Křemílek a Vochomůrka či Vodník Rákosníček jsou nesmazatelně zapsány ve vzpomínkách na večerníčky nejednoho člověka. Když se řekne Jiřina Bohdalová, každý si něco představí, její tvář, konkrétní roli či hlas... Zapsala se do srdcí několika generací diváků, protože pohádky, večerníčky, i filmy díky ní jsou o mnoho zábavnější, kouzelnější, dojemnější, vtipnější...

Zprávy z redakce

15. 11. 2017

Pokřtili jsme Šlehačková oblaka od autorky blogu TerezaInOslo

Blogerka Tereza Salte, která svými deníkovými zápisky motivuje na blogu TerezaInOslo tisíce lidí, u... [více]

14. 11. 2017

Bábovky Radky Třeštíkové překonaly 100 000 prodaných výtisků

Radka Třeštíková je jednou z nejčtenějších českých spisovatelek. Dokazuje to i úspěch její třetí... [více]