Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Nenechejte si ujít novou českou detektivku

Nenechejte si ujít novou českou detektivku

26. 08. 2016

Máte rádi detektivky a ty české jsou podle vás nejlepší? Nebo nevíte, co teď začít číst? Pak pro vás máme tip na knihu! Jiří Březina je autor, který by neměl ujít vaší pozornosti. Za svou prvotinu Na kopci obdržel Cenu Jiřího Marka, velice úspěšná byla i jeho druhá kniha Promlčení, v níž uvedl na scénu podporučíka Tomáše Volfa.

Tomáš Volf se vrací v Polednici. A tentokrát bude řešit případ s novou nezkušenou kolegyní.

Na okraji sídliště je nalezena mrtvá dívka. Rutinní případ je přidělen nováčkovi Tomáši Volfovi, že se díky němu zaběhne do kriminalistické práce. Spolu se stejně nezkušenou parťačkou Evou Černou však rychle zjišťuje, že tato výzva bude mnohem náročnější.

Mezi bloky panelových domů obchází vrah, který své oběti napadá za bílého dne a ke kterému nevedou žádné stopy. Od novinářů si vyslouží přezdívku Polednice. Tomáš ví, že musí napnout všechny síly, aby v nové roli obstál. Musí se při tom vypořádat se svéhlavou kolegyní i nadřízenými a přežít pekelné červencové horko. Hlavně ale musí najít Polednici. Dřív, než na rozpálený chodník dopadne další mrtvé tělo.

Jestli vás zajímá více o autorovi a Polednici, přečtěte si rozhovor s Jiřím Březinou:

 

https://www.novinky.cz/kultura/413450-spisovatel-jiri-brezina-detektivka-mi-dava-prostor-pro-moralku.html

Zprávy z redakce

08. 06. 2018

Zveme vás na besedu s Michalou Jendruchovou

V pondělí 18. června od 17:00 [více]

27. 05. 2018

Která je ta druhá? Ďábelsky chytrá hra na kočku a myš začíná

Do Edice TOP thriller, která již od loňského podzimu představuje ty nejlepší knihy plné napětí,... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím