Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Pokřtili jsme Kuchařku a Bez jablka...

Pokřtili jsme Kuchařku a Bez jablka...

25. 10. 2016

Kuchařka ze Svatojánu: Zdraví z kuchyně

Všichni milovníci dobrého a zdravého jídla od září jásají, protože pokračuje kuchařský bestseller, již třetí knihou od foodblogerky Evy Francové, a to Kuchařkou ze Svatojánu  Zdraví z kuchyně. Eva Francová vás s ní učí, jak si skvěle a velmi zdravě pochutnat na vegetariánských a veganských jídlech.

Autorka vás také naučí používat našim kuchyním mnohdy ještě neznámé suroviny jako jsou hraška, tamari, tempeh, miso a nejrůznější neobvyklá koření.

"Říká se, že ne každou nemoc je možné vyléčit jídlem, ale žádná nemoc se beze změny stravy vyléčit nedá. Pokud připustíme, že veškerý hmotný i nehmotný svět je pouze různá forma energie, musíme zákonitě dojít k tomu, že energií je i to, co sníme a vypijeme. Je moc dobře, že začínáme přemýšlet o našem jídle i v tomto kontextu. Naše vlastní zdraví by ale mělo být jen jedním z hledisek, skrze které posuzujeme naši potravu. Měli bychom si uvědomit, co naše nenasytnost způsobuje nejen nám samým, ale i okolnímu světu jako celku," říká Eva Francová.

Že její recepty mají šmrnc dokazuje i obrovský úspěch předchozích dvou kuchařek Evy Francové:Kuchařka ze Svatojánu  a Kuchařka ze Svatojánu - Zahrada na talíři . Zkuste si podle nich uvařit i vy! A nechte si chutnat...

Právě tuto knihu jsme společně pokřtili 29. 9. 2016 v malebných prostorech kavárny a čajovny Café Arieta, která se nachází ve dvorku ukrytém v samém centru Prahy. Spisovatelku a foodblogerku Evu Francovou přišla podpořit celá řada přátel, a tak se slavnostní akce nesla v příjemném a uvolněném duchu.

Bez jablka

Miloš Říha a Michelle Losekoot to napsali, Bára nailustrovala, Jakub tomu dal knižní podobu. Blog www.bezjablka.cz  vyšel knižně, a to jsme museli oslavit - tedy pokřtít! Opět se k této slavnostní akci vybralo trochu netradiční místo... A křest se tak uskutečnil (13. 10. 2016) ve Forbidden Spot v pražských Holešovicích. Kmotry knihy se stali Taťána Gregor Kuchařová a její manžel Ondřej Gregor Brzobohatý.

"Ve čtvrtek proběhl krásný křest knihy Bez jablka. Všichni jsme si ho užili a my s Ondrou knihu jako kmotři pokřtili i řádně zapili! Je to ten nejlepší vánoční dárek! Opravdu doporučuju, protože se pěkně zasmějete," vyjádřila se kmotra knihy Taťána Kuchařová. 

Kniha je vtipným zamyšlením nad stereotypy mezi muži a ženami z pohledu dnešních třicátníků. A přestože je pěkné se zasmát a rozjímat nad mládím, nesmí se zapomínat ani na stáří! :) A tak se tento křest stal i jakousi "charitativní" akcí. Z každé knihy, kterou návštěvníci na křtu koupili, věnoval Martinus.cz a naše nakladatelství Motto 30,- Kč do Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci (nadace pečuje o seniory). A z každého trička, tašky nebo kalhotek, které se na místě daly koupit ve stánku obchodu ZOOT, tak do nadace putovala celá utracená částka.

Taťáně Kuchařové se tak na křtu podařilo pro její nadaci vybrat přes třicet tisíc, tím ovšem spolupráce mezi Bez jablka a Krása pomoci nekončí: "Děkujeme autorům za to, že se rozhodli věnovat část výtěžku z prodeje knihy na nadaci Krása pomoci," vyjadřuje se vděčně nadšená kmotra knihy. 

Fotografie z obou akcí najdete na našem Facebooku, nebo přímo na stránkách Bez jablka. A křest Kuchařky ze Svatojánu 3 naleznete zde.

Zprávy z redakce

03. 09. 2018

Čtyři zářijové večery s Mottem

Chcete s námi strávit čtyři večery v řadě? Moc rádi vás uvidíme! Pište si do kalendářů:18. září... [více]

01. 08. 2018

Se skleničkou vína lze přežít všechno – i mateřství!

Chcete vědět, co si mámy opravdu myslí o každodenním rodinném životě? Oblíbená skotská blogerka a... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím