Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Ponořte se do příběhu drsného stejně jako doba, ve které se odehrává

Ponořte se do příběhu drsného stejně jako doba, ve které se odehrává

27. 10. 2018

Historické romány z českého prostředí se těší velké oblibě. Nenechte si ujít poutavý příběh, se kterým aktuálně přichází Miloslava Šachová, autorka řady komiksových scénářů s převážně historickou tématikou.

Román Proti proudu řeky, který právě míří na knižní pulty, vás přenese do let 1353 – 1372 na tajemný Karlův hrádek, jehož zbytky stojí mezi Purkarcem a Hlubokou nad Vltavou dodnes.

Jakou měl tento hrad císaře Karla IV. vlastně funkci? Proč měl jen jediného purkrabího? Proč se po třinácti letech zmínky o něm z písemných dokumentů ztrácí a historické povědomí o jeho existenci postupně zcela zaniká? Záhadný muž, který se pohybuje krajinou kolem hradu a nikdy neodkládá černý oděv, odpovědi zřejmě zná. Vidí do duší i osudů lidí?

Miloslava Šachová umně kombinuje skutečnost a fikci. Ve svém románovém debutu představuje osoby, které na hradě i ve městečku v té době skutečně žily, i smyšlené postavy, které jsou hlavními nositeli děje.

Zprávy z redakce

05. 11. 2018

Když chceš hezky milovat, musíš lásku pilovat…

Vychází nová kniha Haliny Pawlowské – můžete se opět těšit na čtení plné humoru a nadsázky i na... [více]

27. 10. 2018

Ponořte se do příběhu drsného stejně jako doba, ve které se odehrává

Historické romány z českého prostředí se těší velké oblibě. Nenechte si ujít poutavý příběh, se... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím