Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Se skleničkou vína lze přežít všechno – i mateřství!

Se skleničkou vína lze přežít všechno – i mateřství!

01. 08. 2018

Chcete vědět, co si mámy opravdu myslí o každodenním rodinném životě? Oblíbená skotská blogerka a dvojnásobná matka Gill Sims vám to vysvětlí – způsobem, který vás donutí plakat smíchy!

Máma, táta, dvě vydařené ratolesti a svéhlavý border teriér, který řídí celou domácnost – to jsou hlavní hrdinové knihy Proč máma pije, souboru velmi vtipně glosovaných příběhů a situací, s nimiž se potkává řada rodičů, ale většinou se jimi nikde nechlubí.

Gill Sims je ale jiná – s naprostou otevřeností a velkou dávkou nadsázky i sebeironie líčí úskalí rodičovství i manželství. A právě díky svému úžasnému smyslu pro humor si na svém blogu a facebookovské stránce Peter and Jane získala více než 390 000 fanoušků.

Její hrdinka slaví devětatřicáté narozeniny. Před sebou má vidinu hrozivé budoucnosti plné lidí, kteří ji zvou na kurzy jógy a večírky, kde každý prohlašuje, že se „líznul“ po skleničce vína. Ale ona nechce trávit čas tam, kde dobrou noc dávají ženy, které žijí JEN pro své děti a snaží se jedna druhou trumfnout mimoškolními aktivitami a „úspěchy“ svých potomků. Má úplně jiné vize:

Chci pít potoky whisky v zakouřených jazzových klubech, být oblečená v nemístné sukni a poslouchat, co mi do ouška šeptá nevhodný muž.
Chci dělat zajímavou práci, kde využiju svůj vtip a inteligenci (jsem si pořád jistá, že pro mě někde nějaká musí existovat…).
Chci znovu vzrušení, romantiku i nebezpečí.
Chci utéct do Paříže a v nějakém podkrovním bytě se zamilovat (i když samozřejmě bez hladu a chudoby).

Mám ale podezření, že Simon a děti by v mém plánu mohli najít nějaké trhliny, a to už vůbec nemluvím o tom, že nemám ráda jazz.

Zprávy z redakce

30. 11. 2018

Předvánoční autogramiáda Markéty Lukáškové pokračuje

Autorka knih Losos v kaluži a Panda v nesnázích pokračuje ve své předvánoční autogramiádě. Kromě... [více]

30. 11. 2018

Autogramiáda Haliny Pawlowské v Brně

Oblíbená autorka Halina Pawlowská se 30. listopadu setká se svými čtenáři v KNIHCENTRUM CAFFÉ V OC... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím