Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Tip na dárek: pro milovníky detektivky a napětí

Tip na dárek: pro milovníky detektivky a napětí

06. 12. 2016

Napínavá detektivka je skvělým dárkem pro každého! Stačí si jen vybrat.

 

 

Sázkou na jistotu jsou kriminální příběhy našich oceňovaných českých autorů.

Jedním z hitů letošního roku byla Polednice Jiřího Březiny. Vypráví příběh podporučíka Tomáše Volfa, který řeší případ vražd na sídlišti uprostřed bílého dne, k nimž nevedou žádné stopy… Jak obstojí mladý podporučík při řešení svého prvního případu?

Taktéž z domácího prostředí je detektivka oblíbené Michaely Klevisové – Zlodějka příběhů, ve které charismatický inspektor Josef Bergman rozplétá složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů, aby odhalil vraha.

Pokud toužíte obdarovat některého ze svých blízkých kvalitním severským thrillerem, nešlápnete vedle s romány od královny severské krimi – Camilly Läckberg. Zkuste třeba Vlastní spravedlnost, v níž komisař Hedström hledá souvislost mezi brutální vraždou mladé dívky a záhadnými vraždami z minulosti. Mohlo by snad jít o sériového vraha?

Další z našich stálic je P. D. Jamesová – jaký by mohl být lepší vánoční dárek pro milovníka klasických detektivek než povídková sbírka nazvaná Vánoční vražda a jiné povídky? Najdete v nich hravost a eleganci tak příznačné pro tuto populární autorku, a navíc si můžete být jistí, že ji obdarovaný dosud nemá – vychází knižně totiž poprvé.

Tříletý chlapec tvrdí psychologovi, že jeho maminka není jeho skutečná maminka. Dá se věřit svědectví malého dítěte? Maminka neříká pravdu je skvělým thrillerem úspěšného francouzského spisovatele thrillerů Michela Bussiho, který se u nás proslavil už první knihou Vážka a ve Francii patří mezi nejprodávanější.

Máte-li ve svém okolí nadšené čtenáře detektivek, proč je neobdarovat posledním dílem z jejich oblíbené série nebo rovnou celou řadou od našich zavedených autorů?

Pro čtenáře příběhů z pera G. M. Mallietové o Maxu Tudorovi, anglikánském knězi, který vyšetřuje vraždy, přinášíme po Zlověstném podzimu další svazek, nazvaný Osudná zima.

Nový případ Alana Markbyho a Meredith Mitchellové ze série spisovatelky Ann Granger se jmenuje Neklidné zlo a vypráví příběh staré vraždy, k níž se objeví nová stopa.

Silueta Christiny Larsson je už čtvrtým případem komisařky Ingrid Bergmanové. Sama se tentokrát stává štvanou zvěří, když se její otisky prstů začnou objevovat v souvislosti s různými případy…

Helene Turstenová známá svou řadou o Ireně Hussové začíná novou sérii knihou Revír, v níž se seznamujeme s mladou policistkou Emblou. Při vyšetřování se dostává tak blízko vrahovi, že se málem stává jeho další obětí.

Ze soudku napínavých příběhů kořeněných romantikou pro vás máme Noru Roberts a její Sladkou pomstu – Philip Chamberlain, jeden z nejtvrdších detektivů Interpolu, podlehne kouzlu krásné Adrianne… aniž by tušil, že právě ona je Stín, jeden z největších zlodějů současnosti.

Thrillerem o hledání pravdy a o souvislosti mezi minulostí a přítomností jsou Ztracené holky. Alex Marwood vykresluje příběh dvou mladých dívek a děsivé tragédii, která změnila jejich životy navždy.

Vybrali jste něco pro své blízké? Nezoufejte, pokud si stále nevíte rady, brzy přineseme další tipy na nejlepší knihy pod stromeček!

Zprávy z redakce

03. 09. 2018

Čtyři zářijové večery s Mottem

Chcete s námi strávit čtyři večery v řadě? Moc rádi vás uvidíme! Pište si do kalendářů:18. září... [více]

01. 08. 2018

Se skleničkou vína lze přežít všechno – i mateřství!

Chcete vědět, co si mámy opravdu myslí o každodenním rodinném životě? Oblíbená skotská blogerka a... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím