Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Z Paříže na skok do Prahy

Z Paříže na skok do Prahy

17. 07. 2015

Minulý pátek nás svojí zprávou překvapila autorka knihy Bože, první vráska!, která na konci července vychází v nakladatelství Motto . Agnes Abécassis nám jen tak napsala, že za týden přiletí do Prahy. Běžně návštěvy zahraničních autorů plánujeme minimálně 3 měsíce dopředu. Na Agnes jsme díky tomuto překvapení měli týden.

I přes to, že na velké přípravy nebyl čas, strávili jsme s Agnes úžasné dopoledne a díky tomu zjistili, že i pro ni byla cesta do Prahy velkým překvapením.

Chcete se dozvědět víc? Přečtěte si exkluzivní rozhovor s pravou Pařížankou.

1) Co Vás přivedlo do Prahy? Jste tu poprvé?

Je to zábavná historka. Napsala jsem román, který se jmenuje „Week-end Surprise“. Jednou mě kontaktovala cestovní agentura, která se nazývá Emoovio a specializuje se na víkendové zájezdy-překvapení. Nabídla mi, abych zažila také takový víkend-překvapení, abych věděla, co jsem naordinovala svým postavám.

Souhlasila jsem, a neznala jsem ani cíl své víkendové cesty, ani přesné datum odletu.
Naštěstí mi agentura týden před odjezdem poskytla dvě indicie, na jejichž základě jsem mohla uhodnout, kam pojedu… do Prahy!

Měla jsem obrovskou radost, protože je to první návštěva tohoto města, které jsem si přála poznat už dávno.

2) Žijete v Paříži - ovlivnilo jedno z nejkrásnějších měst Evropy vaši tvorbu?

Ano, mé hrdinky jsou do jisté míry pořád Pařížankami. Je to moje město a znám ho dokonale. Ale ráda cestuji, zvlášť po Evropě, kterou toužím poznat, a dovedu ocenit krásu jiných měst. Každé má své kouzlo, každé z nich je skutečným zdrojem inspirace.

3) Vzpomenete si na své literární počátky? Co první jste kdy napsala?

Když jsem byla mladá, přemýšlela jsem o kariéře malířky. Ale když jsem měla svoji první dceru, přestala jsem se vyjadřovat malováním a začala jsem psát s cílem vytvořit pro ni dětské příběhy. Poté jsem začala psát vtipné články pro magazín a tento způsob psaní jsem přenesla i do svého prvního románu. Ten měl ve Francii obrovský úspěch! Prvního románu „Les tribulations d'une jeune divorcée“ se prodalo 200 000 výtisků.

4) Kromě toho, že píšete knihy, jste také publicistka, časopisecká a televizní redaktorka, ilustrátorka, televizní scénáristka a prozaička. Která z uvedených profesí je Vám nejblíže?

Každá z nich je jiná a žádá si jiný přístup. Nelze je srovnávat, ale řekla bych, že u mne existuje určité uspokojení při psaní románů. Pro spisovatele je kniha jako jeho malé dítě, nese naše jméno, dodáváme jej v bolestech, sledujeme ho vyrůstat v knihkupectvích, a necháváme ho žít svůj život v rukou neznámých, kteří ho budou milovat. (Teda, doufáme v to!)

5) Již brzy se na pultech českých knihkupectví objeví Vaše další kniha Bože, první vráska. Inspirovala jste se při psaní této knihy nějakými skutečnými událostmi?

Chtěla jsem napsat komedii, která čtenářům přiblíží práci spisovatele, tím že ukáže méně okouzlující strany vydavatelského světa. To vše pokryto temperamentem hrdinky mého věku a konfrontováno s jejím mediálním obrazem. Úzkost z doby, která po pětatřicítce přichází a která mění linie naší tváře, je univerzální téma, které se týká každého z nás.

Každý toto období prožívá vlastním způsobem, buď používá krémy proti vráskám, nebo o svém věku lže nebo jde na plastickou operaci…

Tímto humorným románem jsem chtěla úzkost ze stárnutí odlehčit. Je to velmi pozitivní kniha, tak!

6) Anoushka, Vaše hrdinka, je spisovatelka, která se stará o své děti a stále hledá čas na svoje přátele a osobní život. Je hlavní hrdinka Vaším odrazem? Jak se Vám daří zkombinovat práci a starost o domácnost a rodinu?

Čtenáři si často myslí, že ve svých románech popisuji samu sebe, protože jsou psány v první osobě. V mých románech je vždy pár autobiografických elementů, ale většina scén je vymyšlených.

A jak se mi daří sladit profesionální život s rodinným? Asi tak jako každé další ženě! Improvizuji, jak jen to jde.

 7) Navštíví hrdinka Vaší další knihy Prahu?

A proč ne? Pokud se Praha objeví v některém z mých dalších románů, budete vědět, že je to poděkování za tento víkend!

Zprávy z redakce

03. 09. 2018

Čtyři zářijové večery s Mottem

Chcete s námi strávit čtyři večery v řadě? Moc rádi vás uvidíme! Pište si do kalendářů:18. září... [více]

01. 08. 2018

Se skleničkou vína lze přežít všechno – i mateřství!

Chcete vědět, co si mámy opravdu myslí o každodenním rodinném životě? Oblíbená skotská blogerka a... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím