Michael Třeštík


Původním vzděláním inženýr architekt je od roku 1989 na volné noze a pracuje jako výtvarný kritik, publicista a spisovatel. Několik let byl šéfredaktorem a vydavatelem literárního týdeníku TVAR a vydavatelem encyklopedií KDO JE KDO. Od roku 1992 je dramaturgem většiny filmů své ženy, dokumentaristky Heleny Třeštíkové. Vedle románu Zdi tvé (1988) a knih shrnujících jeho vtipné životní postřehy napsal také publikace o výtvarném umění, architektuře a designu určené pro děti a rodiče. Aktivně se věnuje kresbě. Patří k významným sběratelům a znalcům českého výtvarného a užitého umění. Od roku 2003 vede internetový obchod s uměním a starožitnostmi eAntik.

Související akce a aktuality

Křest nových knih Michaela Třeštíka

Křest nových knih Michaela Třeštíka
Psát o umění je boj – někdy dokonce guerillový. Ví to i Michael Třeštík, který o tomto tématu umí vyprávět s nadhledem i hlubokými znalostmi. Není proto divu, že právě vyslal do světa rovnou dvě publikace.

Dvojitý křest knih Michaela Třeštíka

Dvojitý křest knih Michaela Třeštíka
Káva a umění. To jsou dvě věci, které k životu Michaela Třeštíka nerozlučně patří. Není tedy překvapením, že křest jeho knih Umění vnímat umění architekturu pro děti a rodiče a Hodně jsem nikde se odehrál v pražské kavárně Art-n-Coffee.