O Mottu

Nakladatelství Motto založila v roce 1990 Romana Přidalová. Od začátku vydávalo kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá, Iva Hercíková, Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Od roku 2011 patří Motto do skupiny Albatros Media a.s.

Nadále klade velký důraz na rozvoj české detektivky (Michaela Klevisová, Martin Stručovský, Jiří Březina, Zdeňka Hamerová) a neustále rozšiřuje okruh českých autorů (Radka Třeštíková, Eva Francová, Barbora Šťastná, Markéta Lukášková, Lenka Požárová ad.). Významnou součástí portfolia nakladatelství Motto jsou kvalitní thrillery a detektivky severských, anglických a amerických autorů a romány zaměřené převážně na ženské publikum.

Redakce

Romana Přidalová
programová ředitelka

_

Absolventka VŠE, založila nakladatelství Motto na konci roku 1990. Od mládí milovala čtení knih a původně chtěla vydávat pár psychologických knih, které nechtěl vydat žádný český nakladatel (Konečně přes čtyřicet, Ženy, které příliš milují, …). I přes to, že ji mnoho lidí od myšlenky založit nakladatelství zrazovalo a mělo pro to pádné důvody, Romana to neřešila a tak za 20 let vydala přes 800 knih a objevila a prosadila spoustu nových autorů (Halina Pawlowská, Barbara Nesvadbová, Ivanka Devátá …). Po dvaceti letech činnosti usoudila, že je čas předat řízení a chod firmy větším odborníkům a sama se věnuje tomu, co jí jde nejlépe – vyhledává nové autory a hýčká si stávající. Práce jí baví, proto i ve svém volném čase dělá to, co má nejradši – čte.

romana.pridalova@albatrosmedia.cz
Tereza Macibobová
šéfredaktorka

_

Odmala tíhla k přírodě a čtení se zpočátku spíš bránila, snad proto dostala ve druhé třídě jako jediná dvojku z češtiny. Do světa psaných příběhů ji zavedli až Mach s Šebestovou, ale pak už od něj nebyla k odtržení. Studium bohemistiky na FF UK si zvolila přímo se záměrem stát se nakladatelskou redaktorkou a splnit si tak svůj sen, v němž se záliba snoubí s prací. Ještě před absolutoriem nastoupila do Motta a v lednu 2016 se sem po několikaleté přestávce, vyplněné dětmi a posléze literaturou odbornou, vrátila, tentokrát na pozici šéfredaktorky.

tereza.macibobova@albatrosmedia.cz
Jana Drápalíková
literární redaktorka

_

Absolventka historie na FF UK propadla knihám už v útlém věku. V osmi letech zarážela své okolí četbou F. L. Věka, velice brzy však zapadla do normálu vášní pro Tři mušketýry. Lavinovitě pak hltala díla nejrůznějších autorů a do dnešních dnů si uchovala lásku k románům Jane Austenové. Po dlouhých letech v nakladatelství, kde pracovala v oboru non-fiction, přešla do nakladatelství Motto, aby si konečně mohla po libosti číst.

jana.drapalikova@albatrosmedia.cz
Sylvie Zbraňková
literární redaktorka

_

Jelikož celé své dětství strávila zanořená v knihách, nebylo žádným překvapením, když svou vysokoškolskou dráhu zasvětila studiu češtiny a literatury na FF UK. Od chvíle, kdy v rámci školní praxe přičichla k redakční práci, věděla, že chce jednoho dne pracovat v nakladatelství, nadále se obklopovat knížkami a hledat ty nejlepší příběhy. Usmálo se na ni štěstí a svůj sen si tak momentálně plní prací v redakci nakladatelství Motto, přičemž stále doufá, že jednoho dne objeví novou Betty MacDonaldovou.

sylvie.zbrankova@albatrosmedia.cz
Diana Štelová
literární redaktorka

_

Od ponocování s knížkou pod peřinou a pátrání po pokladech v rodinných knihovnách neměla daleko ke studiu literatury a literární vědy na filozofické fakultě, kde si zároveň vyzkoušela redakční práci, což rozhodlo o jejím budoucím profesním směřování. Ani v akademickém světě ji neopustila vřelá náklonnost ke čtení pro ženy a obojí se nyní šťastně zúročilo v pozici redaktorky Motta, kde si nejvíc užívá skvělé příběhy, jež pomáhá přivádět na svět.

diana.stelova@albatrosmedia.cz
Petra Šobrová
literární redaktorka

_

Už jako malá měla ráda vůni a ticho v knihovnách, odkud si odnášela spoustu knížek, které sotva unesla v aktovce na zádech. A tak se po střední ekonomické škole rozhodla pro studium českého jazyka a literatury. Pěl let pracovala jako redaktorka odborné literatury a po rodičovské dovolené nastoupila do nakladatelství Motto, kde se může věnovat svému koníčku a číst báječné příběhy o ženách pro ženy.

petra.sobrova@albatrosmedia.cz

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.