Stalinova dcera


Rosemary Sullivan

Jediný životopis sepsaný přímo ve spolupráci se Stalinovou dcerou.

Jediný životopis sepsaný přímo ve spolupráci se Stalinovou dcerou. Světlana Allilujevová se narodila roku 1926 a mládí strávila ve zdech Kremlu ve stínu svého otce, tehdejšího neomezeného vládce Sovětského svazu Josifa Vissarionoviče Stalina. O osmdesát pět let později zemřela v Americe jako osamělá stařena jménem Lana Petersová. Jaké byly osudy této ženy, se pokusila vylíčit historička Rosemary Sullivanová, která svou knihu připravila na základě studia archivů FBI, CIA i ruských státních archivů a především v úzké spolupráci s její dcerou Olgou. Kniha směla být vydána až po Světlanině smrti. Ukazuje těžký život „kremelské princezny“, která sice netrpěla hladem a pronásledováním jako miliony obyvatel Sovětského svazu v době kruté vlády jejího otce, přesto se ani jí nevyhnuly těžké ztráty. Přišla téměř o všechny, které milovala, včetně matky, která spáchala sebevraždu, strýců a tet, pohlcených tragédií politických procesů, a milence, který byl poslán na Sibiř. Plný rozsah otcových zločinů však poznala až po jeho smrti. V roce 1967 utekla do USA a za sebou nechala dvě děti. Ale ani její nový život nebyl šťastný, stále zůstávala vězněm svého původu a jen málokdy našla přátele, kteří by v ní viděli jen Světlanu, a ne Stalinovu dceru.
Více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 600
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 16.03.2017
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,813 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026708377
Věk od 15
Typ Kniha

Recenze

reflex.cz - Pohnutý život dcery sovětského diktátora

„…Knihu otevírají dvě genealogické tabulky rodin Džugašviliových a Allilujevových, jež jsou pro orientaci v obsáhlém, bezmála šestisetstránkovém životopise velmi užitečné..."
Jaroslav Šajtar

The Independent - recenze Stalinova dcera

„...Sullivanová napsala biografii závratných rozměrů, která kombinuje tragédii a historii, jež by byly hodny i ruského románu. Soucitně, ale přitom nezaujatě vrhá světlo na život ženy, která nikdy nemohla uniknout hříchům svého otce, Josifa Vissarionoviče Stalina...“
Rachel Trethewey

latimes.com - Jaké bylo být Stalinovou dcerou?

„..Rosemary Sullivanová odvedla skvělou práci, přináší svůj vlastní pohled na pohnutý osud Světlany Allilujevové, aniž by ji soudila nebo svůj názor vnucovala čtenáři...“
Wendy Smith

Albatros Media newsletter

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.