Drak spí od Michaely Klevisové

Knižní novinky

Další detektivní příběh od královny české krimi zavede kriminalistu Josefa Bergmana do zapadlé vesnice v jižních Čechách… a stíny minulosti se začnou probouzet.

Dvojnásobná držitelka Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivku roku Michaela Klevisová svoji novou knihu Drak spí zasadila do jižních Čech. V zapadlé tamější vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem matka hlavní hrdinky Elišky už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna.

Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana – a v obratně vystavěném příběhu se brzo začnou objevovat překvapivé zvraty. Stejně jako u předchozích detektivních knih Michaely Klevisové se v tomto románu mísí hutná atmosféra s barvitým popisem odlehlých míst České republiky.

„Michaela Klevisová je v současnosti zřejmě nejlepší domácí autorkou vycházející z klasické britské detektivky.“ – Pavel Mandys, iliteratura.cz

Když tu Ela trávila poslední prázdniny, bylo jí čtrnáct let. Připadalo jí příhodné, že se vrací po tak dlouhé době, jakou tehdy byla na světě. Stála na prahu s cestovní taškou v ruce a pořád neměla odvahu jít dál, jako by čekala, až ji k tomu někdo vyzve. Už sem nepatřila. Celé ty roky si myslela, že už tu nikdy nepřespí. Ve vlaku si představovala, jak vstoupí do domu prosyceného cizími pachy a zaplněného věcmi, jejichž minulost nezná. Čekala, že na ni ze všech koutů budou zírat cizí oči. Místo toho tu pořád viděla sebe a mámu. – Michaela Klevisová