Hezčí svět od Barbory Šťastné

Knižní novinky

Barbora Štastná ve své emotivní románové novince vypráví příběh rodiny, která k sobě hledá ztracenou cestu.

Naše problémy nikdy poklidně nespočinou, dokud se jim nepostavíme čelem – přesvědčí se o tom i hlavní hrdinka románu Hezčí svět. Populární spisovatelka Barbora Šťastná, která si získala početnou základnu čtenářek svými blogovými postřehy z každodenního života, ve své nejnovější knize rozmotává emotivní minulost rodiny, jejíž členové se k sobě pokoušejí opět najít cestu.

Po úspěšném humoristickém bestselleru Láska pro samouky tak autorka přichází se vztahovým románem prodchnutým pátráním po stopách dětství a ukazuje, že suverénně zvládá i řadu dalších žánrů. I v nich si však dokáže zachovat to, pro co si ji čtenářky oblíbily – vtahující svižný děj a autentické dialogy.

Ukázka z knihy:

„Pořád ještě občas mluvím s Dede. Většinou ve snech, co se mi zdají těsně před probuzením, potom když poprvé zatípnu budík a přispím si ještě deset minut, než zapípá znovu.

Dneska mi ukazovala dům, ve kterém budeme bydlet. Byl v dutém mostním pilíři uprostřed řeky a chodilo se tam seshora, poklopem z toho mostu. Pořád se šlo po točitých schodech dolů a podél schodiště byla spousta dveří do malých pokojíčků. Můj pokoj měl okno těsně nad hladinou řeky, takže jsem ho mohla otevřít a rovnou skočit do vody a plavat. Neptala jsem se, co se stane, když zaprší a hladina stoupne, bylo mi to jedno, protože v tom snu jsem byla malá.“ – Barbora Šťastná