Křest knihy Mizení

Autogramiády a křty

Úterý 23. listopadu patřilo v českobudějovickém knihkupectví Kosmas detektivce – proběhl zde křest nové knihy Jiřího Březiny. Dvojnásobný držitel Ceny Jiřího Marka poslal do světa další případ policisty Tomáše Volfa a naznačil, že s oblíbeným kriminalistou se ještě setkáme.

Na opuštěném statku zemře v den výročí Hitlerova narození několik lidí. Jde o zločin s rasistickým podtextem, nebo o snahu vytvořit falešnou stopu? Detektivky Jiřího Březiny se vyznačují nevšedními zápletkami a jeho novinka Mizení rozhodně není výjimkou. V pořadí čtvrtý případ policisty Tomáše Volfa se dočkal křtu v českobudějovickém knihkupectví Kosmas.

Kmotrem knihy se stal spisovatel a novinář Jan Štifter. Autor titulů jako Sběratel sněhu nebo Světlo z Pauliny se sice věnuje jiným žánrům, ale i tak má s Jiřím Březinou mnoho společného – především lásku k jejich rodným Českým Budějovicím.

Během křtu se čtenáři dozvěděli, že s Tomášem Volfem autor rozhodně ještě neskončil. To je skvělá zpráva pro všechny fanoušky kvalitní detektivky a třeba i pro spisovatelku Michaelu Klevisovou, která má pro Mizení také jenom slova chvály:

„Výrazné postavy, svižně odsýpající děj, nevšední rekvizity a překvapivý konec. Případy kriminalisty Tomáše Volfa jsou ohromně čtivé a jako bonus si užijete hezky vystižené české prostředí.“

Už jste se také začetli? Jestli ne, rychle to napravte – temný případ od oceňovaného českého detektivkáře vás naprosto pohltí!