Křest knihy Svátek hada pod závojem vlčích máků


V úterý 28. května proběhlo v Brně slavnostní uvedení čtvrtého románu Lucie Hlavinkové s názvem Svátek hada. Příběh tří přátel, který vás zavede mezi mrazivé ulice Moskvy, do bezútěšného gulagu, na bojiště druhé světové války i do poválečná Prahy.

V úterý 28. května proběhl v Brně slavnostní křest historického románu Lucie Hlavinkové s názvem Svátek hada. Knihu pokřtili známý herec Bolek Polívka a Jiří Hečka, syn Michala Hečky, jehož příběh autorku inspiroval. Celý večer se nesl ve znamení vlčích máků, které zdobí obálku knihy a hrály roli při samotném křtu. Kniha byla pokřtěna lístky z vlčích máků, což dodalo celému aktu skvělou atmosféru.

Hosté si mohli pochutnat na tematických cupcakes ozdobených také vlčími máky. Kulturní program obohatilo vystoupení ukrajinského folklorního souboru Kupava, který přinesl kousek Podkarpatské Rusi i do Brna. Součástí křtu byla také putovní výstava dobových fotografií věnovaná Michalu Hečkovi. Fotografie tak přiblížily hostům dobu a prostředí, ve kterém se odehrával skutečný příběh.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, za nádherný večer plný vzpomínek a knize přejeme spoustu nadšených čtenářů.