Tipy na knižní dárky pro každého – 2. díl

Knižní novinky Zprávy

Kterou knihu darovat bratrovi nebo dlouholeté kamarádce? Druhá várka tipů z naší redakce je tu pro vás!

 

Redaktor Adam Chromý jako skvělé dárky doporučuje:

Pro celou rodinu 

Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče – Vydejte se na cestu za stavbami od pravěku až po současnost. Bohatě ilustrovaná encyklopedie zabaví děti a rodiče se díky ní ledacos přiučí. S touto knihou se stane expertem na architekturu i ten, kdo zrovna nemusí dějepis. A domácí výuka s ní bude zábava. 

Pro bratra 

Válka vzpomínek – Chce při čtení místo odpočinku přemýšlet? Román o spisovateli, který přestal psát, ho zaujme originální zápletkou a propojením dějových linek, které spolu zdánlivě nesouvisejí. Středozemí, Paříž, Thajsko, USA, Sarajevo… a několik verzí pravdy. 

Pro maminku 

Jen trochu lásky – Ráda se u knihy dojme? Pak sáhněte po románu, který přímo exploduje emocemi. U příběhu o hledání ztracené sestry, lásky a štěstí nezůstane jediné oko suché. Dejte jí knihou o pošramocených rodinných vztazích najevo, jak moc vám na ní záleží.  

Pro kamarádku 

Drak spí – Detektiv Josef Bergman tentokrát nebojuje s drakem, ale zkoumá temnou stránkou obyvatel zapadlé jihočeské vesničky. Pokud kamarádku obdarujete tímto napínavým krimi románem, zaručeně o ní neuslyšíte, dokud nezjistí, kdo je vrah. V záloze máte ještě dalších šest knih s Bergmanem.

 

Co by podle Heleny Varšavské nemělo chybět pod stromečkem:

Pro statečné holky každého věku 

Krizová kuchařka ze Svatojánu – Kniha, která je odpovědí na otázku: Co si s sebou sbalit na pustý ostrov? Věrný Pátek, který se pomůže postarat nejen o žaludek, ale taky o duši. Navýsost praktická příručka je navíc krásně obrazově i graficky vypravená a vyšla jako na zavolanou. Její autorka má šestý smysl a mnoho talentů. 

Pro maminku 

Jižanská kuchařka – Zapomeňte na fast food. Američani vaří! A sakra dobře, obzvlášť na jihu USA, odkud pochází Marsha Kocábová. Její skvělé, nenáročné a rodinnou tradicí prověřené recepty si do svého repertoáru určitě ráda zařadí i každá Češka jako poleno.  

Pro maminku a pro tetu 

Beru to na sebe + Svedu to na tebe Bez jejího životního nadhledu by nebylo jejího vtipu. A ten nadhled je jako ze Sněžky. Řeč je o Lucii Šilhové, autorce, která umí svůj hořkosladký humor zkondenzovat do fejetonu i do povídky. Vyšší věk, nižší sebevědomí, silné boky, slabí muži, velké srdce, malé děti – prostě život ženy, jak ho velký holky znají. 

Pro dlouholetou kamarádku 

Mrcha jemně uzená – Povedený debut autorky, která už není žádný zelenáč, a právě proto umí naložit s tématy, jako je manželství, nevěra, rodinné vztahy. Být tátova hodná holka, nebo mrcha? Hlavní hrdinka Helena balancuje mezi muži, někdy je to úsměvné, někdy jde do tuhého.