Ztratil zájem, nebo se ztratil?

Knižní novinky

Ztratil zájem, nebo se ztratil?

Mohla to být láska na celý život. Láska jako z románu... Jenže on zmizel. A už se ani neozval.

Nakladatelství Motto v těchto dnech vydává nový psychologický román Rosie Walshové s opravdu výmluvným názvem: Muž, který už nezavolal.

Hlavní hrdinka Sarah se konečně odhodlá bezhlavě se oddat vztahu, aby ho po několika dnech zase ztratila. V hlavě má nejrůznější scénáře, ale pravda je všechny předčí… Sarah a Eddie se do sebe zamilovali na první pohled. Strávili spolu sedm úžasných dní a oba měli pocit, že potkali toho pravého. Když Eddie odjíždí na plánovanou dovolenou a slíbí, že zavolá, Sarah nepochybuje, že svůj slib dodrží. Jenže on nezavolá. Ani neodpovídá. Všichni Sarah radí, ať na něj zapomene, ale ona ví, že se něco muselo stát. Zjistí, že skutečně existuje důvod, proč Eddie zmizel – pravda, kterou si zapomněli říct.

Autorka Rosie Walshová psala pro Marie Claire úspěšný blog o vztazích pod pseudonymem Lucy Robinson. Pod tímto pseudonymem také vydala čtyři předchozí romány.

„V knize Muž, který už nezavolal najdete mnoho ozvěn mého vlastního života: skrytá údolí v okolí městečka Stroud v Gloucestershiru, kde jsem vyrůstala, ruch a hluk měst, v nichž jsem žila i pracovala, a v neposlední řadě samozřejmě i mou bídnou zkušenost s někým, o kom jsem si myslela, že spolu duševně souzníme, a pak jsem následující dva týdny zírala na (němý) telefon. Zažily jsme to všechny…,“ říká Rosie Walshová.

Muž, který už nezavolal je román v hádance, překrásně vystavěný a hluboce dojemný. Autorčino vykreslení lásky ve všech jejích podobách je stejným dílem srdcervoucí i hřejivé. Byla jsem do příběhu zcela ponořená až do posledního palčivého okamžiku,“ řekla o knize Jill Santolopo, autorka románu Ztracené světlo.