Ideální manželství, které skončilo vraždou

Knižní novinky

Její manželství bylo ideální... dokud svého muže nezastřelila. Přijde psychoterapeut v bestsellerovém thrilleru na motiv nelogické vraždy?

Zdánlivou idylu svého manželství naruší malířka Alicia Berensonová vraždou. Co se za jejím činem skrývá? Psychoterapeut Theo Faber se rozhodne přijít všemu na kloub, ale brzo zjišťuje, že pod Aliciiným mlčením se nachází něco až příliš děsivého. Nový thriller Mlčící pacientka přináší neobvyklou zápletku plnou dechberoucích zvratů.

Alex Michaelides je spisovatel a scénárista a Mlčící pacientka je jeho debutovým románem. Ten mu okamžitě vynesl obrovskou přízeň čtenářů, o čemž svědčí i získané ocenění Goodreads Choice Awards 2019 v kategorii Nejlepší thriller roku, přední místa bestsellerových žebříčků i nadšené ohlasy kritiky:

„Impozantní debut… Mlčící pacientka je inteligentní, nápadité a úžasné čtení.“ – The Times (London), Book of the Month

„Působivá prvotina… S koncem ve stylu klasické záhady jako od Agathy Christie.“ – The Wall Street Journal

Ukázka z knihy:

"Přední dveře byly otevřené. Dům byl pohroužený do černočerné tmy, nefungoval ani jeden z vypínačů. Policisté prošli předsíní a zamířili do obývacího pokoje. Pátrali po místnosti baterkami, ozařovali ji slabými proudy světla. Alicii našli stát u krbu. Její bílé šaty se ve světle přízračně leskly. Alicia nevypadala, že si je přítomnosti strážníků vědoma. Byla nehybná, zkamenělá, socha vytesaná z ledu, s podivným, vyděšeným výrazem ve tváři, jako kdyby se potýkala s nějakým neviditelným běsem. Na podlaze ležela zbraň." – Alex Michaelides