Křest knihy: Cyklistka od Jany Poncarové

Autogramiády a křty

Protagonistka nového románu Jany Poncarové, baronka Blanka z rodu Battagliů, byla vášnivou cyklistkou. A proto proběhl plzeňský křest knihy ve čtvrtek 17. června stylově – v kavárně cyklistického centra Bikeheart.

Když se kolem vás žene historie, vždycky můžete šlápnout do pedálů a zkusit ji předjet. Svědčí o tom i osud Blanky z rodu Battaglia, který si za předlohu své románové novinky Cyklistka zvolila mladá spisovatelka Jana Poncarová. Výjimečný život české baronky se vyznačoval nejen odhodláním a odvahou, ale také láskou k jízdě na kole.

Proto se křest knihy odehrál v plzeňské kavárně Bikeheart, která patří k místnímu Centru cyklistiky. „Na kole v tehdejší době jezdili daleko častěji muži,“ prozradila Jana Poncarová. „Ale Blanka šla proti konvencím a měla vlastní bicykl.“ Na vlastním kole dorazilo i několik účastníků akce. Ti pak od autorky dostali knihu jako dárek.

Kmotry románu se stali novinář Vladimír Šavrda a Lukáš Paleček, kteří Cyklistce popřáli mnoho spokojených čtenářů a autorce spoustu inspirace. S tím se nedá než souhlasit – i my se těšíme na další tituly Jany Poncarové, které nám představí další neobyčejné osudy silných hrdinek.