Křest nových knih Lucie Hlavinkové


Spisovatelů, jejichž knihy milují děti i dospělí, je jako šafránu. Lucie Hlavinková mezi ně ale patří! A protože je nesmírně produktivní, pokřtili jsme naráz hned dvě její novinky: historický román z období socialismu a pokračování oblíbené dětské série.

V kavárně moderního pražského kina Edison Filmhub se to 16. června hemžilo dětmi i jejich rodiči. Malí i velcí čtenáři totiž dorazili na dvojitý křest knih spisovatelky Lucie Hlavinkové.

Jako první došlo na pátý díl oblíbené série o Sesterstvu, partě tří nejlepších kamarádek a jejich kouzelné kočce Fabiole. Knihu s názvem Sesterstvo a síla moci pokřtila Lucie Vondráčková. Proč právě ona? Kromě toho, že její děti patří mezi vášnivé čtenáře, ona sama miluje kočky – a doma má hned čtyři. A aby měla kniha sladký život, pokřtila ji čokoládovými kočičími jazýčky!

Druhého křtu se ujal herec Michal Isteník, který namluvil už audioknihu Lucie Hlavinkové Kdo šije u Podolské? A protože se novinka nazvaná Pravda nebyla k dostání odehrává v 80. letech v Československu, pokřtil ji záplavou plastových céček.

Stylové akce se zúčastnily i spisovatelky Barbora Linke a Jana Poncarová, která román Pravda nebyla k dostání četla ještě před vydáním a od vyprávění se nemohla odtrhnout. Věříme, že knižní novinky Lucie Hlavinkové osloví vás i vaše děti stejnou měrou!