Kdo šije u Podolské?


Lucie Hlavinková

Osudy slavného salonu v 50. letech

Salon Podolská býval v dobách své největší slávy spojován s elegancí a luxusem. Po znárodnění v roce 1948 zde díky protekci Marty Gottwaldové mohla bývalá majitelka zůstat zaměstnána na podřadné pozici. Na osudech lidí spojených se salonem můžeme sledovat dobu, kdy modely z pařížských přehlídek vystřídaly rudé šátky a vykasané rukávy údernic. Z ulic mizela elegance, ale mnohem horší bylo, že mizela i svoboda a mizeli doslova i lidé.

Více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr román
Počet stran 200
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 18.04.2022
Formát 125x205 mm
Hmotnost 0,325 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026722465
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

knihazaknihou.cz - Kdo šije u Podolské?

...„Autorka se umí dostat svým knižním hrdinům do hlav a dokonale tak čtenáři vykreslit jejich charakter i nejniternější pocity či myšlenky, které je formují. Velmi náruživě je popsaná politická situace 50. let a já doslova hltala každou stránku i nenápadnou zmínku o procesech či pochybení tehdejší doby a znova si tak připomněla nespravedlnost i lži, které tehdy vládly našemu světu.“...

Autor

Lucie Hlavinková

Lucie Hlavinková

Lucie Hlavinková se narodila a celý život žije v Brně. Studovala historii a religionistiku na FF MU. Věnuje se výuce, překladům a psaní. Dlouhá léta psala „do šuplíku“, až v roce 2016 zvítězila v literární soutěži nakladatelství Albatros s knihou pro děti s názvem Projekt pes (ten můj), která se dočkala několika pokračování. U knížek pro děti zůstala a navázala neméně úspěšnou sérií Sesterstvo. První kniha pro dospělé s názvem Sestry Foxovy, životopisný historický román o zakladatelkách spiritismu, autorce vyšla v roce 2017. O dva roky později vydala v nakladatelství Motto historický román s detektivní zápletkou Apatykář a román o osudech slavného salonu v 50. letech Kdo šije u Podolské?

Zobrazit profil autora