Ze dna až na vrcholky hor

Knižní novinky

Ze dna až na vrcholky hor

Pacifická hřebenovka je jednou z nejnáročnějších pěších tras světa – ne každý, kdo se rozhodne na ni vyrazit, ji zvládne zdolat. Monice Benešové se to ale podařilo. I přes zdravotní potíže a další překážky se rozhodla to nevzdat a splnit si svůj sen!

V knize Moje pacifická hřebenovka líčí Monika Benešová svůj příběh, který se započal v roce 2016, kdy jí lékaři diagnostikovali sinou alergii na mléko, lepek a sóju, která jí značně komplikovala život. Rozhodla se s nemocí poprat a zcela změnila svůj dosavadní každodenní režim.

Nejprve se vydala na Svatojakubskou poutní cestu do Santiaga de Compostela a po půlročních přípravách vyrazila do Ameriky s touhou pokořit Pacifickou hřebenovku. Více než 4200 km dlouhá trať, která vede od jihu na sever USA, ročně přiláká tisíce lidí, dokončí ji však pouze desetina z nich. A Monika patří k těm šťastným.

Sama jen s batohem, malým stanem, péřovým spacákem a s průměrnou kondičkou obstála nástrahy, které ji v americké divočině čekaly. Ať už to byli medvědi, pumy, tarantule či chřestýši. Nebo samotná nemoc, kvůli níž musela nést na zádech speciální potraviny – tedy další kila navíc.

Trail tě zkouší každou minutu, vytahuje na povrch všechny slabiny a doslova ti je mlátí o hlavu. Tam se každý dostane úplně na dno a je jedno, jestli šel celou cestu, nebo jen část, prozrazuje samotná autorka, která se o své zkušenosti dělí nejen v knize, ale i na svých cestopisných přednáškách.