Užívej života!


Halina Pawlowská

Užívej života na plný pecky, dřív než ti zubatá podrazí kecky!

Tak zní jedno z „mouder“ Haliny Pawlowské, která si umí udělat legraci z každé, třeba i smutné situace, a taky hlavně ze sebe. A díky jejím praktickým radám je svět často mnohem veselejší. Užívej života! je soubor návodů, přikázání, povzdechů a historek, které mohou nejen pobavit, ale taky najít východisko z chmurné reality.

Jak říká autorka, je nutno podívat se pravdě do očí:

Je přece jasné, že kdo se cítí stár,

nemůže být suprstár!

Více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr humor
Počet stran 208
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.10.2022
Formát 115x185 mm
Hmotnost 0,305 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Erika Bornová
EAN 9788026723912
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Video

Recenze

ctemeceskeautory.cz - Užívej života!

...„Její vyprávěčský talent je zkrátka nezpochybnitelný. Příhody, jež někdy znějí až neuvěřitelně, jsou prošpikovány autorčiným ostrovtipem a ironií. Kromě toho si neuvěřitelným způsobem dokáže hrát se svou mateřštinou, slovní hříčky zapracovává do děje jakoby úplně mimochodem.“...

Autor

Halina Pawlowská

Halina Pawlowská

Halina Pawlowská je spisovatelka a scenáristka. Narodila se ukrajinskému básníkovi a české učitelce. Vystudovala FAMU, obor scenáristika a dramaturgie, napsala asi dvacet televizních komedií, nejznámější z nich byla komedie Sardinky aneb Život jedné rodinky, příběh na motivy Saroyanovy povídky Románek se vším možným nebo dětská televizní hra Róza, strážné strašidlo. Je autorkou i filmových scénářů. Mezi její nejúspěšnější filmy patří kultovní komedie Vrať se do hrobu, komedie Můj hříšný muž, Evo, vdej se a Díky za každé nové ráno. Za tento scénář byla oceněna i americkou nadací Sundance, kterou založil Robert Redford. Výrazných úspěchů dosáhla i ve světě novin a časopisů. Patřila k zakladatelům deníku Metropolitan. Pod holandským vedením založila časopis Story. Později se stala majitelkou a vydavatelkou časopisu Šťastný Jim, který získal ocenění časopis roku. Založila též časopis Glanc, byla jeho tváří a pravidelně do něj přispívala svými povídkami a fejetony. Na televizní obrazovku vstoupila v roce 1993. Je autorkou a moderátorkou úspěšných televizních cyklů jako V žitě, Zanzibar, Dokonalé štěstí a Banánové rybičky. V roce 2013 napsala libreto k muzikálu Adam a Eva. V současnosti vyučuje scenáristiku na VOŠ Michael a tvůrčí psaní na VŠ kreativní komunikace a vystupuje se svou úspěšnou divadelní one-woman show. Stará se o svou početnou rodinu a psy, s nimiž se všemi bydlí v Praze Podolí. Právě rodina, kamarádky a láska jsou hlavními motivy jejích knih. Napsala už víc než třicet titulů a mnohokrát získala ocenění jako nejčtenější česká autorka, a to nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Zobrazit profil autora