Krutý měsíc


Jana Jašová

Detektivka s prvky thrilleru od oceňované autorky románu Znič to jméno

Druhé covidové Velikonoce. Zemi svírají nejpřísnější epidemická pravidla včetně zákazu nočního vycházení. Přesto se Tamara uprostřed noci probudí v autě na lesní cestě. Je celá od krve a z posledních hodin si nic nepamatuje. Netuší, čí je ta krev, ani kam zmizel její čtrnáctiletý syn Ben. Vesnici v Lužických horách, kde trávila matka se synem sváteční víkend, posedne paranoia. Kam až vedou kořeny spletitého případu? A podaří se chlapce najít, než se po něm nadobro slehne zem?

Jana Jašová si svou thrillerovou prvotinou Znič to jméno získala přízeň čtenářů i literární kritiky – byla nominována na ocenění Magnesia Litera za detektivku. V žánru pokračuje psychologicky propracovaným detektivním příběhem s prvky thrilleru.

Více
Získaná ocenění:
Magnesia Litera, 2024, Magnesia Litera za nejlepší detektivku
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr detektivka
Počet stran 360
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 30.10.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,45 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026725442
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

modrinoverecenze.blogspot.com - Krutý měsíc

„Příběh je oddechový s příjemnou nenásilnou vánoční atmosférou, která dodá kouzlo a odehrává se v zajímavém divadelním prostředí.“

Autor

Jana Jašová

Jana Jašová

Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK. Je úspěšnou literární překladatelkou a věnuje se i vlastní literární tvorbě. Z angličtiny přeložila více než dvě stovky beletristických titulů pro děti i dospělé, překládá také non-fiction literaturu. Za překlad románu Michelle Paverové Zrádce přísahy byla v roce 2010 oceněna Zlatou stuhou a stejné ocenění získala i v roce 2021 za svou knihu Psí dny. Její první thriller Znič to jméno byl nominován na ocenění Magnesia Litera v kategorii „detektivka“. V tomto žánru pokračuje titulem Krutý měsíc.

Zobrazit profil autora