Křest knihy Majonéza k snídani

Autogramiády a křty

Ve čtvrtek 12. září proběhl křest nového románu mladé spisovatelky Markéty Lukáškové. Akce se příhodně konala v nové pražské kavárně s názvem Smysl života – ten totiž protagonistka knihy svérázným způsobem hledá.

Dá se lásce zamotat hlava? A proč lidé zůstávají ve vztazích, které ani zdaleka nejsou ideální? Tyto a další otázky si klade osmnáctiletá Ema v románu Majonéza k snídani, jehož autorkou je Markéta Lukášková. Hlavní hrdinka knihy si s emocemi moc nerozumí, a právě proto se rozhodne pustit do odvážného vztahového experimentu.

Knihu v pražské kavárně Smysl života za přítomnosti mnoha hostů pokřtila moderátorka Daniela Písařovicová, která si s chutí přečetla i autorčiny předchozí romány Losos v kalužiPanda v nesnázích Vlaštovka v bublině. A vše nejlepší přišla popřát i Nikol Leitgeb z populárního internetového tria 3v1.

Markéta Lukášková v Majonéze k snídani vsadila na hrdinku s originálním viděním světa a svěží vyprávění o ne vždy lehkých tématech, o nichž se snaží šířit povědomí nejen na stránkách svých literárních děl. I proto přejeme knize co nejvíce spokojených čtenářů a těšíme se na další příběhy od této talentované spisovatelky!