Začátkem května 1986, když se nad naši zem pomalu sunul radioaktivní mrak z Černobylu, bylo Zdeně šest let. Skoro nic si z těch dnů nepamatuje. Jenže právě tenkrát se stalo cosi, co změnilo osud celé její rodiny. Aby se vypořádala se svými problémy v dospělosti, musí se temným vzpomínkám z dětství postavit čelem. Proč její matka nechce mluvit o minulosti? A kdo je tajemná imaginární přítelkyně, kterou Zdena oslovuje Dede? Hledání odpovědí ji zavede do pražských parků, do maringotky v sudetském pohraničí, do temné garáže, ale i daleko na pobřeží v Bretani.
„Kniha se velmi dobře četla, není to o romantické lásce, ale o vztazích a změnách, které vedou k lepšímu. Je zde hezký uzavřený konec, což oceňuji. Celkově mi kniha padla do noty a doporučuji ji k přečtení.“
„Hezčí svět je příběh o hledání minulosti, o rodině, o vztazích, o vyrovnání se se smrtí svých blízkých. Čtenářský zážitek z této knihy je rozhodně silný a vím, že ho budu vstřebávat postupně.“
„Největší kouzlo jsem našel zejména v návratech. Jakkoli se Barbora Šťastná vrací do minulosti, ta není nikterak uzavřená, ale slouží pro již uvedený dramatický oblouk, pro literární vyvrcholení.“
Barbora Šťastná (*1973) vyrostla v Kynšperku nad Ohří a v Karlových Varech. Vystudovala scenáristiku na FAMU a pracovala jako novinářka v časopisech Týden, Premiere, Elle a Moje psychologie. Nyní je editorkou Paměti národa, nejrozsáhlejší sbírky vzpomínek pamětníků v Evropě. V letech 2010–2018 zachycovala postřehy z každodenního života ve svém Šťastném blogu, který se stal inspirací pro její prvotinu Šťastná kniha a knihy Jak jsem sebrala odvahu a Dobrá tak akorát. Po nich následoval humoristický román Láska pro samouky a rodinný příběh Hezčí svět.