Po povrchu


Tomáš Třeštík

Tlustá čára, tenká knížka – zpověď fotografa

Známý fotograf Tomáš Třeštík, trošku frajírek, trošku plachý introvert, hvězda i outsider, piják i abstinent se v knize Po povrchu zavrtal sám sobě pod kůži a konečně se podíval na své přátele zblízka a na sebe naopak z nadhledu… Ve svém debutu líčí dětství, kariéru, a především všechny ty, kteří ho ovlivnili na jeho cestě provázené úspěchy i přešlapy.

„Dojímá mě, když se starý páry držej za ruce, dojímaj mě babičky, co nechtěj v tramvaji pustit sednout, protože vystupujou už za dvě stanice, dojímaj mě psi, co soustředěně čekaj nepřivázaný na páníčka před krámem, děti s okluzorem a děti, co vlastním nákladem vydávaj knihy svých rodičů.

Mám rád, jak déšť na vteřinu přestane bubnovat do kapoty auta, když podjíždím na dálnici most. Mám rád vypít si ráno kafe předtím, než si vyčistím zuby. Mám rád, jak to voní v papírnictví a mix letní vůně posekaný trávy a spálenýho oleje ze sekačky.

Miluju tulit se, snít a zapomínat na to hnusný.

A taky v sobě mám bestii, kterou musím furt krmit – dárkama a pozorností ostatních. Nebo aspoň cukrem.“

Více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Život fotografa Tomáše Třeštíka bez cenzury

Život fotografa Tomáše Třeštíka bez cenzury
| Knižní novinky

Známý fotograf portrétuje sám sebe v autobiografické knize. Kdo vše se objevil na snímcích jeho života?

Více informací

Detailní informace

Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 18.02.2021
Formát 115x185 mm
Hmotnost 0,282 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026719571
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

2market.cz - Autentická výpověď plná pokory

„Autentická výpověď kluka, který potkal spoustu lidí, co to někam dotáhli, a i když se mezi ně řadí i on sám, dost o sobě pochybuje. Po povrchu je knížka, kterou napsal frajer z Letné, ale napsal ji s obrovskou pokorou a upřímností, nevyhýbal se ani chybám a přešlapům.“

reflex.cz - Zajímavé čtení nejen pro fotografy

„Co tedy čtenář najde? Atraktivní detaily z profese snů, od podstaty po pozlátko. Vyznání směrem k oborovým idolům, až příliš osobní detaily ze života několika fotografických mediálních špiček, (ne)veselé historky z natáčení i nečekané postřehy, které zaujmou nejen fandy do focení…“

Autor

Tomáš Třeštík

Tomáš Třeštík

Po dokončení Prvního obnoveného reálného gymnázia vystudoval katedru fotografie na pražské FAMU. Od té doby se věnuje převážně portrétní a reklamní fotografii. Známá je jeho stále neuzavřená série portrétů slavných osobností i zcela neznámých lidí na balkoně jeho letenského ateliéru. Již přes pět let fotí pravidelně titulní strany pro měsíčník Reportér, vede obor fotografie na Akademii Michael. Je autorem knihy Osobnosti současné české reklamní a módní fotografie (ATEMI 2002). Jako režisér a kameraman spolupracoval na několika dokumentárních filmech své matky Heleny Třeštíkové. S manželkou Radkou Třeštíkovou mají dvě děti, Elu a Jonatana. Kniha Po povrchu je jeho literární prvotinou.

Zobrazit profil autora