Cizinec z papíru


Ivica Ďuricová

Bydlí ve stejném bytě. Ale nikdy se neviděli.

Liana musí kvůli pracovním povinnostem cestovat do Bratislavy a její byt v Trenčíně tak zůstává nevyužitý. Rozhodne se jej pronajmout muži, s nímž se vzájemně míjejí. Zatímco on v bytě tráví pracovní dny, ona se do něj vrací na víkendy. Sdílejí stejný prostor, ale nikdy se nesetkají. Poznávají se prostřednictvím vzkazů, které postupně přerůstají v emotivní dopisy odhalující jejich minulost a nevyřčená tajemství. Nakonec se přes popsané řádky sblíží více, než by Lianě vyhovovalo. Když ovšem „cizinec“ poruší dohodnuté pravidlo, jejich komunikaci to naruší. Je potřeba skoncovat s iluzemi. Anebo se konečně podívat jeden druhému do tváře. Dá se vůbec zamilovat do pouhé představy? Možná mnohem snadněji než do skutečného člověka.
Více
349 Kč Doporučená cena
V prodeji

Rozhovor s Ivicou Ďuricovou ke knize Cizinec z papíru

Rozhovor s Ivicou Ďuricovou ke knize Cizinec z papíru
| Knižní novinky

Slovenská autorka Ivica Ďuricová vydává v češtině román Cizinec z papíru o nezvyklém vztahu dvou lidí míjejících se v jednom bytě. V rozhovoru vypráví nejen o své knize, ale také o Trenčíně, kde se její román odehrává.

Více informací

Detailní informace

Počet stran 248
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.02.2022
Formát 115x185 mm
Hmotnost 0,287 kg
Jazyk čeština
Překladatel Klára Krasula
EAN 9788026722120
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Ivica Ďuricová

Ivica Ďuricová

Ivica Ďuricová je slovenská spisovatelka a copywriterka. Vedle knih pojednávajících o byznysu a podnikání píše beletrii. V roce 2016 na sebe upozornila špionážním thrillerem Zlaté pouto. Následovaly knihy s romantickými zápletkami Cizinec z papíru a Detektiv z minulosti. Společně s dalšími čtyřmi slovenskými autorkami vytvořila román Azaelův pád. Ivica žije v Trenčíně, ale srdcem je Evropanka. Ráda objevuje různá města, mezi její nejoblíbenější patří Řím a Budapešť. Při psaní se často inspiruje svými cestami. Knihami dokáže čtenáře „teleportovat“ přímo na místo dění. Když zrovna nepíše, ráda čte, maluje, plave nebo chodí na delší procházky. Miluje kávu, čokoládu a společnost svých nejbližších. Vyprávění příběhů považuje za své životní poslání.

Zobrazit profil autora