Dům na samotě


Michaela Klevisová

Další napínavá detektivka od autorky úspěšných knih Kroky vraha a Zlodějka příběhů a držitelky Ceny Jiřího Marka.

Výtvarnice Nela po rozchodu s přítelem zůstala sama ve starém mlýně, který původně s partnerem chtěli zrekonstruovat. V téže době bylo v nedalekém lese nalezeno tělo mladé dívky, ucházející se o práci v místních dostihových stájích. Při vyšetřování vyjde najevo, že oběť byla naposledy spatřena s bývalým Neliným přítelem. Dvě podobně provedené vraždy se nedávno staly v Praze, a tak není divu, že dosud poklidnou středočeskou vesnicí začne obcházet strach. Přesunul se sem z hlavního města sériový vrah?

Více
249 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Rozhovor s Michaelou Klevisovou o televizním filmu podle její knihy

Rozhovor s Michaelou Klevisovou o televizním filmu podle její knihy
| Knižní novinky Zprávy

Inspektor Bergman už si získal srdce desetitisíců českých čtenářů – a nyní míří i na obrazovky! Česká televize totiž natočila film podle bestselleru Dům na samotě. Jak se snímek líbil samotné Michaele Klevisové? A chystají se i další filmy podle jejích napínavých knih? Nejen o tom si s námi povídala v tomto rozhovoru.

Více informací

Detailní informace

Žánr detektivka
Počet stran 296
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.01.2012
Formát 125x205 mm
Hmotnost 0,38 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 3
EAN 9788072465811
Věk od 15
Edice Detektivky
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Michaela Klevisová

Michaela Klevisová

Narodila se v roce 1976 v Praze. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově a od roku 1997 v tomto oboru pracuje. Jejím největším koníčkem je cestování. Nejraději navštěvuje severské země. Již v dětství propadla světu koňských dostihů, o něž se intenzivně zajímá dodnes. Za svou prvotinu, román s detektivní zápletkou Kroky vraha, obdržela od české sekce Asociace autorů detektivní literatury (AIEP) Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku. Stejný úspěch zopakovala i s románem Dům na samotě (2011). Obě knihy jsou součástí oblíbené krimi série s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem.Odbočkou z detektivního žánru je román o zločinu z Pošumaví Prokletý kraj (2021). Klevisová je také autorkou tří povídkových sbírek o lidech a jejich kočkách.

Zobrazit profil autora