Křest novinky Jenom pro velký holky

Zprávy

Křest pikantních povídek Věry Kudynové proběhl 10. března v pražském Paláci knih Luxor. Vydařené setkání se poněkud nečekaně stalo poslední akcí literární sezóny.

V pražské pobočce knihkupectví Luxor na Václavském náměstí jsme v úterý 10. března pokřtili novou knihu povídek novinářky a spisovatelky Věry Kudynové. Již pátá kniha autorky nese název Jenom pro velký holky a bránice všech přítomných polechtala vypointovaným vyprávěním plným nekompromisního vtipu a ironie. Kmotry knihy se stali režisérka Irena Pavlásková a manažer a hudebník Vadim Petrov, bývalý manžel Zlaty Adamovské.

„Styl Věry Kudynové je poměrně ostrý, rázný, ale vtipný, v textu je cítit něha a cit. To mě baví. I to, že ta pointa se metafyzicky vyloupne,“ říká o knize šéfredaktorka Harper's Bazaar Nora Grundová. S tím můžeme jenom souhlasit – pro psaní autorky je zkrátka humor a nadhled typický i tváří v tvář naprosto nečekaným zážitkům.

Jak praví anotace knihy: život je plný překvapení, ale zralou ženu nic nerozhodí. To platí i pro situaci v naší zemi. Dva dny po povedeném křtu vyhlásila vláda na území celé České republiky nouzový stav a mimo jiné došlo i k uzavření knihkupectví, kaváren a restaurací. Uvedení novinky Jenom pro velký holky se tak pravděpodobně stalo tečkou za literární sezonou. Všem vám proto přejeme pevné zdraví a duševní odolnost pro dny následující – doufáme, že vás kniha doma rozveselí a rozesměje i v těchto nelehkých časech!