Umění vnímat umění - guerilla writing about art


Michael Třeštík

Už nikdy se na obrazy nebudete dívat stejně

Ještě před vydáním úspěšných publikací Umění vnímat umění pro děti a rodiče a Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče Michael Třeštík vytvořil knihu Umění vnímat umění – guerilla writing about art, která vychází v reedici. Kniha s desítkami barevných reprodukcí děl od starověku až po moderní umění prezentuje svěží pohled na svět umění. Díky autorovi už se na něj nikdy nebudete dívat stejně.

Michael Třeštík originálním způsobem nahlíží na výtvarná díla, klade si neotřelé otázky a nabízí na ně ještě neotřelejší, a především srozumitelné odpovědi. To vše v knize, která se vejde na noční stolek a obsahuje informace, kvůli nimž byste museli prozkoumat celou knihovnu. Pokud si umění nechcete jen prohlížet, ale máte zájem jej opravdu vnímat, autor vám otevře oči. Sám má totiž s výtvarnou tvorbou osobní zkušenost.

Více
699 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 272
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 02.06.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,739 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026722922
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Michael Třeštík

Michael Třeštík

Původním vzděláním inženýr architekt je od roku 1989 na volné noze a pracuje jako výtvarný kritik, publicista a spisovatel. Několik let byl šéfredaktorem a vydavatelem literárního týdeníku TVAR a vydavatelem encyklopedií KDO JE KDO. Od roku 1992 je dramaturgem většiny filmů své ženy, dokumentaristky Heleny Třeštíkové. Vedle románu Zdi tvé (1988) a knih shrnujících jeho vtipné životní postřehy napsal také publikace o výtvarném umění, architektuře a designu určené pro děti a rodiče. Aktivně se věnuje kresbě. Patří k významným sběratelům a znalcům českého výtvarného a užitého umění. Od roku 2003 vede internetový obchod s uměním a starožitnostmi eAntik.

Zobrazit profil autora