Barbara Nesvadbová


Barbara Nesvadbová se narodila v rodině dvou lékařů, její otec Josef se ale věnoval také literární tvorbě a byl úspěšným autorem sci-fi. Barbara vystudovala Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Roku 1997 vydala svou prvotinu Řízkaři a poté následovaly další knihy, mimo jiné Bestiář, Pohádkář (oba tituly byly na základě jejího scénáře úspěšně zfilmovány), Pralinky, Laskonky a mnoho dalších. Je členem správní rady občanských sdružení Etincelle a Startujeme.cz, která podporují zaměstnávání mentálně handicapovaných spoluobčanů, v rámci spolupráce realizovala koncept kaváren Mezi řádky a Bez konce. Je zakladatelkou nadačního fondu Be Charity, který pomáhá s péčí o děti s hendikepem a po úrazech. Napsala šestnáct knih, z toho dvě pro děti: Garpíškoviny a Tři maminky a tatínek.

Související akce a aktuality

Noste svoji tvář s Bárou Nesvadbovou

Noste svoji tvář s Bárou Nesvadbovou
Přijďte ve čtvrtek 15. 8. na charitativní beauty akci s názvem „Noste svoji tvář s Bárou Nesvadbovou“. Kromě toho, že pomůžete dobré věci, můžete se těšit i na autorské čtení Báry Nesvadbové z knihy Laskonky.

Autogramiáda Báry Nesvadbové v Ostravě

Autogramiáda Báry Nesvadbové v Ostravě
04.12.2018 16:00 - 04.12.2018 17:00 Knihcentrum Ostrava
Srdečně vás zveme na autogramiádu Báry Nesvadbové, která na podzim vyšla kniha Síla stylu. Akce se koná v Knihcentrum Ostrava od 16:00. Těším se na vás.