Matka v trapu


Uljana Donátová

Příběh o tom, že někdy se vyplatí být nedostupná

Sylvie má dobré místo, krásné děti, za manžela nadaného malíře. Když jede do školy, aby vyřešila další z pravidelných průšvihů svého syna Oskara, uvědomí si, že zatímco kvůli ostatním přicházejí oba rodiče nebo aspoň otcové, ona je tu jediná osamocená matka. Rodina, a hlavně Sylviin manžel Tomáš, si zvykli, že ona všechno vyřeší, zařídí, zaplatí… A v Sylvii, která vždycky chtěla vidět věci z té nejlepší stránky, se najednou něco zlomí. Uteče do taxíku a chce utéct ještě dál. A protože cizímu člověku na sebe leckdy řekneme věci, které se ostýcháme prozradit i vlastní matce, Sylvie se svěří taxikářce Anně. A stane se něco neočekávaného. Anna ji nejen vyslechne a zkasíruje, ale nabídne, že jí na pár dní pronajme volný pokoj, aby si Sylvie mohla utřídit myšlenky a najít řešení.

Dvě ženy, které se potkaly naprostou náhodou, během vyprávění poznávají jedna druhou a díky tomu i sebe samé. Snaží se ujasnit si, jaké místo v jejich životě má láska, přátelství, rodina i touha po obyčejném kousku štěstí. A lidé, které Sylvie a Anna milují, si zase díky tomuto oddechovém času musí uvědomit, co v jejich životě znamenají ony.

Více
249 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Příběh o tom, že někdy se vyplatí být nedostupná

Příběh o tom, že někdy se vyplatí být nedostupná
| Zprávy

V Café Kampus neboli legendární kavárně Krásný ztráty jsme 11. 11. 2019 pokřtili druhou románovou knížku talentované spisovatelky a tiskové mluvčí Karlovarského filmového festivalu Uljany Donátové. Kmotrou knihy Matka v trapu se stala Lenka Krobotová.

Více informací

Křest knihy Matka v trapu

Křest knihy Matka v trapu
| Cafe Kampus, Náprstkova 10 | Autogramiády a křty

Zveme vás na křest knihy Uljany Donátové Matka v trapu! Sejdeme se v Café Kampus v pondělí 11. listopadu v 16 hodin.

Více informací

Detailní informace

Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 07.11.2019
Formát 115x185 mm
Hmotnost 0,29 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026716501
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

reflex.cz - Matka v trapu

„Matka v trapu Uljany Donátové je stejně svěží jako její prvotina, navíc ale jazykově propracovanější i detailněji psychologicky vystavěná. Mužským i ženským postavám v ní perfektně rozumíme, stejně jako jejich – vůbec ne povrchním – tragikomickým traumatům, pádům a zklamáním. I tento román přitom zůstává pevně na poli rodinných vztahů. Těch na oko funkčních, i těch zdánlivě nefunkčních. A právě k... Více
Veronika Bednářová

Autor

Uljana Donátová

Uljana Donátová

Vystudovala Fakultu žurnalistiky UK a začala pracovat ve filmové distribuci. Byla redaktorkou a filmovou recenzentkou ve známém pražském večerníku Večerní Praha, jako šéfredaktorka vedla filmový magazín Film Jam, následně pracovala jako scenáristka a dramaturg televizních pořadů Dotkněte se hvězd a Kinobox. Od roku 2000 působí jako tisková mluvčí a PR manažerka Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Mediálně zastupovala již více než čtyřicet českých filmů. V roce 2018 vydala svou knižní prvotinu Taková ženská jako já, o rok později následoval román Matka v trapu. Její zatím poslední kniha nese název Matka s ručením omezeným.

Zobrazit profil autora