Až uvidíš moře


Scarlett Wilková

Cizincem ve vlastní zemi. Románový debut známé novinářky.

Dvě dcery řeckých uprchlíků, dva životy mezi dvěma zeměmi. Jaké to je, když se v deseti letech dítě ocitne samo v daleké cizí zemi, neumí jazyk, neví, kam se ztratili jeho rodiče, a vůbec nechápe, co se s ním stalo? Toto prožívaly v roce 1949 tisíce řeckých dětí, kterým po občanské válce v Řecku poskytlo Československo azyl. Mezi nimi byly i dvě osamocené holčičky Sotiria a Koula. Na pozadí jejích osudů se odvíjí rodinná sága plná tajemství a stesku po rodné zemi. Uvidí někdy Sotiria a Koula řecké moře? A kde jsou vlastně doma?
Více
449 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 424
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 28.04.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,563 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026722601
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Video

Recenze

knihazaknihou.cz - Až uvidíš moře

...„Příběh o řeckých dětech a ženách, jež utekly před válkou a v cizí zemi se musely naučit přežít, nemá žádné energické, dechberoucí tempo, spíše se jedná o poklidné vyprávění, ale rozhodně ne nudné. Dějová osa a rozmanité lidské osudy vás okouzlí svoji hloubkou, stejně jako zachycená atmosféra celého příběhu.“...

Autor

Scarlett Wilková

Scarlett Wilková

Scarlett Wilková je novinářka, která se psaní se věnuje od chvíle, kdy po maturitě nastoupila do redakce podnikového časopisu v Ostravě. Poté pracovala pro různá média – především pro Magazín DNES, kde se nyní zaměřuje na rozhovory a témata týkající se společenských trendů. Je autorkou knihy Málokdo ví o zpěvačce Haně Zagorové a pracuje také na neziskových projektech týkajících se problematiky života lidí v seniorském věku. Spolupracuje se společností Post Bellum, která provozuje databázi Paměť národa. Pro ni natočila vyprávění řady řeckých pamětníků, a tak vznikl nápad zaznamenat jejich osudy i jinak, tedy v románové formě.

Zobrazit profil autora