Znič to jméno


Jana Jašová

Brilantně vystavěný psychologický thriller od autorky oceněné Magnesií Literou

Před osmnácti lety se Klára rozhodla přetrhat všechny vazby s rodným městečkem ve východních Čechách a odjet do Německa. Teď žije a pracuje v Hamburku, kde má zdánlivě všechno, co může chtít: milujícího partnera, místo na univerzitě, přátele, byt v bohémské čtvrti St Pauli… Když jí ale jedné horké srpnové noci zavolá otec, že ho chce někdo zabít, Klára má pocit, jako by se k ní nevyřešená minulost natáhla přes propast času, aby ji přivedla zpátky domů.

Po otcově smrti se vydává zařídit záležitosti kolem pohřbu a dědictví do „díry u Pardubic“. Pod rouškou poklidného maloměstského života nic není takové, jak se na první pohled zdá. Všichni, mezi nimiž se Klára během prvních dnů po otcově smrti pohybuje, něco skrývají: její mladší sestra Ela, kamarádka z dětství Majda, partnerka Klářina bývalého přítele Tereza, otcova první žena Milada…

Všechny mají svá tajemství. Všechny mají důvod Kláru nenávidět. A jedna z nich ji chce vidět mrtvou.

Více
Získaná ocenění:
Magnesia Litera, 2022, Nominace na Magnesia Litera za detektivku 2022
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Jana Jašová: Jak jsem napsala Znič to jméno

Jana Jašová: Jak jsem napsala Znič to jméno
| Knižní novinky

Zeptali jsme se autorky Jany Jašové, jak vznikl námět na její novinku Znič to jméno:

Více informací

Detailní informace

Počet stran 384
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.10.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,515 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026723899
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Jana Jašová

Jana Jašová

Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK. Je úspěšnou literární překladatelkou a věnuje se i vlastní literární tvorbě. Z angličtiny přeložila více než dvě stovky beletristických titulů pro děti i dospělé, překládá také non-fiction literaturu. Za překlad románu Michelle Paverové Zrádce přísahy byla v roce 2010 oceněna Zlatou stuhou a stejné ocenění získala i v roce 2021 za svou knihu Psí dny. Její první thriller Znič to jméno byl nominován na ocenění Magnesia Litera v kategorii „detektivka“. V tomto žánru pokračuje titulem Krutý měsíc.

Zobrazit profil autora