Lucie Hlavinková | nakladatelství

Lucie Hlavinková


Lucie Hlavinková se narodila a celý život žije v Brně. Po maturitě na gymnáziu na Slovanském náměstí studovala historii a religionistiku na FF MU. Věnuje se výuce, překladům a psaní. Dlouhá léta psala „do šuplíku“, až v roce 2015 získala odvahu, zúčastnila se literární soutěže nakladatelství Fragment s názvem „Hledá se autor bestselleru“ a vyhrála s povídkou Seance ve stylu steampunku. V následujícím roce se přihlásila do literární soutěže nakladatelství Albatros, kterou vyhrála s příběhem chlapce, který si nadevše přeje psa, a tak vymyslí plán, jak ho získat. Kniha nese název Projekt pes (ten můj) a dočkala se několika pokračování. První kniha pro dospělé s názvem Sestry Foxovy, životopisný historický román o zakladatelkách spiritismu, autorce vyšla v roce 2017.

Související akce a aktuality

Křest knihy Kdo šije u Podolské

Křest knihy Kdo šije u Podolské
22.11.2019 18:00 kavárna Podobrazy, Zelný trh 14, Brno
Zveme vás na křest novinky Kdo šije u Podolské? od Lucie Hlavinkové. Sejdeme se v jazzové kavárně Podobrazy na adrese Zelný trh 14, Brno, a to 22. listopadu od 18 hodin. Kmotrou knihy se stane návrhářka Liběna Rochová. K tanci a poslechu zahraje Illegal String Quartet.

Pokřtili jsme Apatykáře

Pokřtili jsme Apatykáře
11. dubna 2019 jsme v Knihy Dobrovský na Joštově v Brně pokřtili román Apatykáč Lucie Hlavinkové. Kmotrem byl lékárník pan magistr Miroslav Mrkos.