Deník Věrky Kohnové

Jak ráda bych tak zůstala


Jana Poncarová, Jiří Sankot

Skutečný příběh české Anne Frankové a jejího deníku

Kohnovi v lednu roku 1942 nastoupili do transportu na plzeňském nádraží a už se nevrátili. Do jejich bytu se nastěhovali jiní nájemníci, jejich věci se postupně poztrácely. Zmizelo vše, kromě deníku, který si dvanáctiletá Věrka Kohnová schovala u kamarádky své matky. Jaké rodinné tajemství k němu po letech přivedlo spisovatelku Janu Poncarovou? Jedinečná publikace vznikla ve spolupráci s historikem Jiřím Sankotem a odhaluje pohnutý příběh židovské dívky, jejíž život násilně ukončila druhá světová válka.

Autentické deníkové zápisky Věrky Kohnové jsou doplněny vyprávěním o jejím životě v předválečné Plzni, vycházejícím z archivních materiálů, které se podařilo shromáždit o její rodině a přátelích. Atmosféru konce třicátých let a počátku druhé světové války dokreslují dobové fotografie a novinové články.

Více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 312
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 23.02.2023
Formát 125x205 mm
Hmotnost 0,442 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026724285
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor

Jana Poncarová

Jana Poncarová

Jana Poncarová je novinářka a spisovatelka. Žije v Plzni a v Dobřívě. Ve své tvorbě se inspiruje skutečnými událostmi, opírá se o rešerše a rozhovory s pamětníky. Debutovala v roce 2018 románem Podbrdské ženy, který se setkal s nadšeným čtenářským ohlasem. Její druhý román Eugenie získal v roce 2020 Cenu čtenářů České knihy. Následovaly romány Alžběta a Nina, Cyklistka a Herečka, Nultá hodina a Dvojí život. V roce 2023 vydala ve spolupráci s historikem Jiřím Sankotem knihu Deník Věrky Kohnové připomínající osud této židovské dívky a její rodiny.

Zobrazit profil autora

Autor

Jiří Sankot

Jiří Sankot

Jiří Sankot žije ve Chválenicích u Plzně. Sedmnáct let učil dějepis a anglický jazyk, poté působil ve Státním oblastním archivu v Plzni a dnes pracuje jako referent památkové péče na Městském úřadě v Přešticích. V devadesátých letech externě spolupracoval s deníkem Listy Strakonicka. Je spoluautorem několika knih a přispívá do západočeských sborníků. Kromě holocaustu se zaměřuje také na další témata z historie Plzně, jižního Plzeňska, Rokycanska, Strakonicka a Šumavy. Roku 2021 vydal sérii publikací pod názvem Renesanční pitaval z podbrdského kraje představující dávné kriminální případy zaznamenané v rokycanských městských kronikách. Mezi jeho velké koníčky patří fotografování a cestování.

Zobrazit profil autora