Zápisník alkoholičky


Michaela Duffková

Poslední sklenička… dnes už popáté. Kniha podle blogu, který získal cenu Magnesia Litera.

Michaela Duffková je mladá matka, která se rozhodla otevřeně promluvit o své závislosti na alkoholu i o složité léčbě. Chcete vědět, proč je tak těžké přiznat si problém s pitím? Proč není překážkou závislosti ani malé dítě? Co bylo autorce motivací k léčbě a jak vypadal první rok po ní? Všechny odpovědi přináší otevřená a přímá zpověď abstinující alkoholičky.

Upřímně sdílená zkušenost o pádu doslova na dno vzbudila velký zájem veřejnosti, Michaela získala za svůj blog cenu Magnesia Litera a začala o závislosti veřejně přednášet. Dnes se věnuje svému vysněnému projektu – centru pro prevenci a léčbu závislosti na alkoholu.

„Příběh Míši Duffkové je skvělým příspěvkem k destigmatizaci ženského alkoholismu a současně unikátní výpovědí o bolesti i naději.“

prof. PhDr. Michal Miovský, Ph.D.

přednosta Kliniky adiktologie 1. LF UK a VFN

Více
Získaná ocenění:
Magnesia Litera, 2019, Blog roku
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Otevřená zpověď abstinující alkoholičky

Otevřená zpověď abstinující alkoholičky
| Knižní novinky

Jak vypadá boj se závislostí na alkoholu? O tom nám v otevřené zpovědi poví autorka blogu, který získal ocenění Magnesia Litera.

Více informací

Detailní informace

Žánr non-fiction
Počet stran 248
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 30.01.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,382 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026717072
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

mezizenami.cz - Michaela Duffková – Zápisník alkoholičky

„Knížka se skládá jak z vlastního příběhu, tak z blogových příspěvků, deníkových zápisků z psychiatrické léčebny a třeba vzkazů od rodiny a známých. Můžete se tak detailně podívat do duše inteligentního mladého člověka, kterého na tři a půl roku přemohl alkohol.“

Autor

Michaela Duffková

Michaela Duffková

Michaela Duffková (* 1992) vstoupila do veřejného povědomí jako autorka blogu Zápisník alkoholičky, za který získala ocenění Magnesia Litera – Blog roku 2019. O rok později vyšla stejnojmenná kniha. Z její iniciativy vzniká léčebně-preventivní centrum Alkos. Michaelin blog i nadále funguje na Facebooku i Instagramu, kde komunikuje se čtenáři a snaží se je motivovat k vyhledání odborné pomoci. Je vdaná, má dvě děti a dva anglické buldoky. Nejraději chodí po lese nebo cestuje s rodinou obytným volkswagenem.

Zobrazit profil autora